Ehliyetsiz hız mı yaptı?

Arabalara olan tutkusunu her fırsatta dile getiren ve geçen ay son model spor arabasıyla 260 kilometre hız yaparak gündeme gelen Bursaspor'un genç golcüsü Sercan Yıldırım'ın ehliyeti olmadığı da iddia edildi.

Çarşamba 09.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 09.12.2009 15:15
ABONE OL
Fenerbahçe ve Galatasaray'ın transfer gündeminden düşmeyen Bursaspor'un genç milli futbolcusu Sercan Yıldırım, geçen ay Corvette Z06 marka otomobiliyle trafiğe çıkmış, diğer arkadaşlarıyla da yarış yapmıştı. Araç içerisinde bulunan genç golcünün bir arkadaşı da yaşananları telefonuyla kaydederek, görüntüleri paylaşım sitesi Facebook'ta yayınlamıştı.

Konunun gündeme gelmesi üzerine bir açıklamada bulunan Sercan Yıldırım, sadece araçları denediklerini, sesin ise egsozdan çıkan ses olduğunu söylemişti.

Hız yapmadığını da dile getiren Yıldırım, para konusunun da tamamen espri olduğunu ifade etmişti.

Son olarak yerel bir televizyonun spor programına katılan genç golcü, "Herkesin merakı var. Güvercin merakı olduğu gibi motor merakı da vardır. Benim araba tutkum var. Hızlı, lüks bir araba aldığında kim 260-300 basmaz ? Kimse 'ben basmam' diyemez. Arabanın egzostundan yüksek ses çıktığı için insanlarda bir abartı oluşuyor. 260 basmayı savunmuyorum. Yakında 60'la giderken çekeceğim, onu da yayınlayacağım. Bakalım onu da haber yapacaklar mı ?" diye konuştu.

Öte yandan Milli Takım'da forma giyen genç futbolcunun sürücü belgesinin olmadığı da iddia edildi. 18 yaşını dolduran genç golcünün trafik kayıtlarında herhangi bir belge ve bilgisine rastlanmadı.