Fener'e bir günde ikinci şok

Çarşamba 09.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 09.12.2009 11:45
ABONE OL
İspanyol golcüsü Daniel Güiza'dan istediği verimi bir türlü alamayan Fenerbahçe, golcü arayışlarında 24 saatte iki hüsran birden yaşadı.

Golcü arayışlarını sürdüren Fenerbahçe için haftalardır ismi belki de medyada en çok yer bulan isim Bayern Münih'in İtalyan golcüsü Luca Toni'ydi. Hatta Alman basınında bile Fenerbahçe'nin Luca Toni'yi ısrarla istediği belirtiliyordu. Ancak dünya İtalyan medyasına açıklamalarda buluna Luca Toni, ailesini çok özlediğini belirterek Serie A'ya dönmek istediğini açıkladı. İtalyan medyası Luca Toni'nin Roma'yla görüştüğünü ve Ocak ayına bu transferin biteceğini aktardı.

Fenerbahçe'de Luca Toni'den gelen kötü haber moralleri bozarken, Sarı-lacivertli taraftarları heyecanlandıran bir başka transfer iddiasını ise İngiliz basının ortaya attı. İngiltere'nin önemli basın organları Daily Mail, Daily Telegrapg, The Sun gibi gazeteler, Aston Villa forması giyen eski Beşiktaşlı John Carew için Fenerbahçe'nin 5 milyon poundluk transfer teklifi yaptığını ve Carew'in de bu teklife sıcak baktığını iddia etti. Bu haber Türk basınında da kendine geniş yer bulurken, Sarı-lacivertli
taraftarları üzen ikinci haber de John Carew'den geldi.

Carew'in menajeri Per A Flod konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, 3 yıl önce de bu tip haberler çıktığını ancak Carew'in Fenerbahçe'ye gitmeyeceğini duyurdu. Flod, Norveçli oyuncunun Aston Villa'dan ayrılmak gibi bir düşüncesi olmadığını da aktardı.