Keita kendini kanıtlamalı

Frank Rijkaard, üç maçtır kulübede oturttuğu Fildişili yıldıza nota verdi: "11'de oynayabilecek kaliteye sahip. Ama bunu bize tekrar kanıtlamalı"

Çarşamba 09.12.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 09.12.2009
ABONE OL
Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, GS TV'ye şok açıklamalar yaptı. Fenerbahçe maçında aldığı üç maç cezasının ardından bir anda kulübeye mahkum olan Keita için "Bize yeniden kendini kanıtlaması lazım" yorumunu yapan Rijkaard, "Çok kaliteli bir futbolcu. 11'de oynayabilecek kapasiteye sahip. Ama bunu tekrardan bize kanıtlaması lazım. Fenerbahçe maçında olanları biliyoruz" ifadesiyle Fildişili yıldızın bir an önce sezon başındaki formuna dönmesi gerektiğinin altını çizdi. Mustafa Sarp'ın formasını yırtmasını yaşadığı hayal kırıklığına bağlayan Hollandalı teknik adam, "Skordan dolayı çok üzüntülüydü. Ancak formasını yırtması da çok yanlış bir hareket. Belki hakem bazı kararlarında çok fazla şanslı değildi. Son dakikalarda verdiği bütün kararlar aleyhimizeydi. Ama sonuçta o da görevini yaptı. Hakemi eleştirmekten ziyade aynaya bakmalıyız. İkinci golü bulamamanın bedelini ödedik" dedi.

ELANO'YA GEÇER NOT
Frank Rijkaard sözlerini şöyle tamamladı: "İstanbul Belediye maçının ilk yarısında da iyi futbol oynadık. Önde basan, pozisyonlara giren Galatasaray vardı. İlk yarıda da iyi performans gösterdik. Tam tersi ikinci yarıda bazı dakikalarda çok geriye kaçan bir Galatasaray vardı. Biz kesinlikle oyunu geride kabul edebilecek bir takım değiliz. Önde oynamamız lazım. Bu tip futbolcularımız var. Elano çok önemli pozisyonlara girdi. Her geçen hafta kendisine bir şeyler katıyor. Takımımı Bursa'da yalnız bıraktığım için üzgünüm ancak çocuğumun doğumu benim için ekstra mutluluk ve motivasyon kaynağı oldu."