Samandıra anayasası

Çarşamba 09.12.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 09.12.2009
ABONE OL
İlan edilen olağanüstü durum sonrası Fenerbahçe'de yeni anayasa hazırlanıyor. Yeni kanunlar sonrası Samandıra Can Bartu Tesisleri'nde futbolcuları bir hayli zor günler bekliyor. Başkan Aziz Yıldırım, Sportif Direktör Aykut Kocaman ve Teknik Direktör Christoph Daum'un içinde bulunulan zorlu dönemdeki uygulamaları Fenerbahçe'nin sezon sonuna kadar yasalarını oluşturacak. İşte o yasalar:

GECE HAYATI BİTTİ
Futbolcuların gece hayatı kısıtlamadan öte iptale kadar gidiyor. Belli saatten sonra eşleriyle yemeğe gitseler bile takımdakiler Aykut Kocaman veya yardımcısı Hasan Çetinkaya'ya gittikleri yer dahil durumlarını bildirecekler.
Bekar oyuncular zaman zaman Samandıra'da kalacaklar. Önemli maçlar öncesi iki gün kamp gündeme gelirken, geç saatlerde dönülen deplasman sonraları da dinlenmeler yine tesislerde gerçekleşecek.
Takım içi kavgalara kesinlikle nokta konacak. Özellikle maçlarda futbolcuların birbirini uyarış biçimleri kavga ve tartışma görüntüsünden uzak olacak. Kaptanlar Alex de Souza, Semih Şentürk ve Roberto Carlos'a da bu konuda gerekli uyarma yetkileri verildi.
Futbolcular Samandıra Can Bartu Tesisleri'nde belli günlerde toplu yemek organizasyonlarıyla bir araya gelecek, takım içindeki arkadaşlık seviyesi daha yukarı çekilecek.