Selçuk iddialı konuştu

Çarşamba 09.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 09.12.2009 11:39
ABONE OL
Trabzonspor'un takım kaptanlarından olan orta alan oyuncusu Selçuk İnan, ligi ilk 3 takım arasında bitireceklerine inandıklarını ve şampiyonluk ümitlerinin sürdüğünü söyledi.

Selçuk İnan, Trabzonspor Dergisi'ndeki röportajında, geçen sezon ligi 3. sırada bitirerek hedeflerini tutturduklarını belirterek, ''Çünkü biz geçen sezon başında kurulan bir takımdık. 24 yeni transfer yapılmıştı ve kimse birbirini tanımıyordu. Buna rağmen olumlu sonuçlar alarak istediğimiz noktaya ulaştık hatta son maçı kazansak ligi ikinci bitirip Şampiyonlar Ligi'ne bile katılabilirdik'' dedi.

Geçen sezonki performansları karşısında kendilerinden beklentilerin arttığını ifade eden Selçuk İnan, şöyle devam etti:

''Geçen sezon hedeflenen noktaya ulaştıktan sonra yeni sezondan şampiyonluk bekleniyordu ama bazı şeyler istediğimiz gibi gitmedi. Geçen sezon yakalanan hava bu sezon yoktu. Bunun sonucunda da olumsuz sonuçlar aldık ve bugünlere kadar geldik. Fakat karamsarlığa kapılmamız gerekiyor. Samimi bir şekilde söylemek gerekirse ne olursa olsun ligi ilk 3 takım arasında bitireceğimize inanıyorum. Şampiyonluk için ümidimiz devam ediyor.''

KUPAYI KAZANMAK İSTİYORUZ

Selçuk İnan, Ziraat Türkiye Kupası'nda Galatasaray, Ankaragücü, Orduspor ve Denizli Belediyespor ile eşleştiklerini anımsatarak, ''Geçen sezon kupadan erken elendik. Ancak bu bizim için kötü de olsa bir tecrübe oldu. Bu sezon aynı hataya düşmek istemiyoruz'' diye konuştu.

Kupada da hedeflerinin büyük olduğunu anlatan Selçuk İnan, ''Hedefimiz kupayı kazanmak olacak. Grubumuz güçlü takımlardan oluşuyor. Ancak biz Trabzonsporuz, güçlü bir takımız. Gruptan rahat bir şekilde çıkacağımızı düşünüyorum'' dedi.

Artık ön libero oynamak istediğini vurgulayan Selçuk İnan, son 3 yıldır çoğunlukla bu mevkide oynadığını ve kendisini o mevkide rahat hissettiğini kaydetti.

GOL YOLLARINDAKİ SORUN

Selçuk İnan, geçen sezon hücum hattındaki oyuncuların değişmemesine rağmen yaşanan düşüşe ilişkin olarak ise, ''Bunun iki sebebi olabilir. Birisi şanssızlık diğeri ise beceriksizlik. Benim düşüncem daha çok şanssızlıktan kaynaklandığı yönünde. Bana göre ülkenin en iyi forvet oyuncularına sahibiz. Onlar da büyük baskı altındalar. Gol atamayınca da üzerlerinde baskı artıyor. Onlar bu sorunun üstesinden geldikleri takdirde başarılı işlere imza atacaklardır'' ifadelerini kullandı.

Selçuk, gol atmanın mutluluğunun hiçbir şeyde olmadığını anlatarak, şöyle devam etti:

''Hele de maçın son dakikalarında attığınız golle takımınız galip geliyorsa o zaman ben dünyanın en mutlu insanı olurum. O andan itibaren hiçbir olumsuzluk beni etkileyemez. Her şey bitip eve gittiğimde yüzümde anlamsız bir gülümseme olur. İnsanlara yardım etmek isterim. İçim kıpır kıpır olur. Yatağıma yattığımda ise içime huzur dolar. Bu bambaşka bir şey. Anlatılması çok güç bir durum. Bunu en iyi yaşayarak anlarsınız. Vücudunuzun tamamı bu durumdan etkileniyor. Bazen maçta gol attıktan sonra neler yaptığımı hatırlamıyorum. Ancak televizyonda tekrarı izlerken görüyorum ve kendime gülüyorum.''

İDEAL 11'İ

Selçuk İnan, kendisinden bir takım kurmasının istenmesi halinde, 4-3-3 sistemiyle takımı oynatmak istediğini kaydederek, ''Kalede Taffarel olurdu. Savunma Cafu, Maldini, Ferdinand ve Carlos dörtlüsünden oluşurdu. Önlerinde Viera, solunda Zidane, sağında Cruyff, hücumda ise Ronaldo, Pele ve Maradona olurdu. Rüya gibi bir takım olurdu'' diye konuştu

Hayatındaki en büyük arzusunun Zidane'ı canlı olarak izlemek olduğunu vurgulayan Selçuk, ''Hatta Almanya'da düzenlenen Dünya Kupası'nda her ne olursa olsun onu izlemeyi planlıyordum ama bir türlü nasip olmadı. Bilet bulamadığım için gidemedim. Öyle bir şey ki federasyondaki tanıdıklarımdan bile bilet konusunda yardım istedim. Kısmet olmadı. Şimdi yardım maçlarına çıkıyor. Ne yapıp edip, onu bir şekilde izleyeceğim. Birçok çocuk Zidane'ı sever ama ben ayrı bir hayranlık duyuyorum'' dedi.