Futbolculardan yine boykot

Perşembe 10.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 10.12.2009 16:05
ABONE OL
Diyarbakırspor'da sıkıntılar bitmek bilmiyor. Alacaklarını alamadıklarını belirten futbolcular toplu halde idmana çıkmama kararı aldı. Yönetim kurulunu toplayan kulüp başkanı Çetin Sümer, futbolcuları idmana çıkmaları için saatlerce ikna etmeye çalıştı.

Diyarbakırspor'da sezon başından beri devam eden maddi sıkıntılar her geçen gün derinleşiyor. Geçtiğimiz haftaki Beşiktaş maçı hazırlıklılarını boykot ederek idmana çıkmayan futbolcular, kendilerini verilen ödeme yapılacağı sözünün yerine getirilmediğini belirterek idmanı yine çıkmadı. Bütün futbolcuların birlikte hareket etmesi Diyarbakırspor yönetimini zor durumda bıraktı.

Futbolcuların sabah yapılması gereken idmana çıkmaması ve yönetime akşam yapılacak idmana da çıkmayacağını iletmesi üzerine Çetin Sümer yönetim kurulu üyelerini toplantıya çağırdı. A. Gaffar Okkan Tesisleri'nde Sümer başkanlığında toplanan Diyarbakırspor yönetimi, kısa vadede yapılacak bir şeyin olmadığı kararına vardı. Toplantının ardından bazı yöneticiler futbolcuları idmana çıkma konusunda ikna etmeye çalıştı.

Diyarbakırspor Kulübü Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Suat Önen, sporcuların idmana çıkması için ikna etmeye çalıştıklarını söyledi. Önen, futbolcuların ellerinde sözleşmeleri olduğunu ve alacaklarını alamamaları durumunda federasyona başvurabileceklerini anlattıklarını kaydetti. Önen, " Maddi olarak büyük sıkıntı yaşadığımız doğru. Bunu herkes biliyor. Şuan yani kısa vadede bir şey yapmam mümkün değil. Kimsenin hakkını yemeyiz. Futbolcunun işi çıkıp oynamaktır. Alacağını ödenmiyorsa federasyona başvurma hakkı vardır. Ama idmana çıkmama gibi bir hakkı kendinde göremez diye düşünüyorum" diye konuştu.

Diyarbakırspor'da top koşturan bütün futbolcuların çok iyi niyetli ve sabırlı olduğunu anlatan Önen, onlara verdikleri sözleri, eski borçların resmi olarak ödenmesinden dolayı yerine getirmedikleri için üzgün olduğunu kaydetti. Önen şunları söyledi:

" Yönetime geldiğimizden beri Diyarbakırspor'un borcunda 3.2 milyon TL azalma oldu. Bu küçük bir rakam değil. Bu borç olmasaydı şimdi bizim hiçbir sıkıntımız oymayacaktı. Yıllardır yönetimi gelenler kendini düşünmüş, tesisleşme, kulüp olma yolunda bir şeyler ortaya koyamamış. Bizim yaşadığımız temel sorun budur. Herkesten anlayış bekliyoruz"