Almanya Lehmann'ı konuşuyor

Perşembe 10.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 10.12.2009 16:33
ABONE OL
Şampiyonlar Ligi'nde dün gece oynanan Stuttgart - Unirea Urziceni karşılaşması yeşil sahalarda ender görülen bir olaya sahne oldu. Tuvaleti gelen Stuttgart'ın tecrübeli file bekçisi Jens Lehmann, reklam panolarının arkasında ihtiyacını giderdi.

Futbol sahalarında gün geçmiyor ki, ilginç bir olay yaşanmasın. Şampiyonlar Ligi G Grubu'nda Alman ekibi Stuttgart ile Romanya temsilcisi Unirea Urziceni arasında Almanya'da oynanan ve Stuttgart'ın 3-1'lik üstünlüğü ile sona eren karşılaşmada Alman ekibinin tecrübeli eldiveni Jens Lehmann büyük bir skandala imza attı.

Bir dönem Almanya Milli Takımı'nın da kalesini koruyan eski Arsenalli 40 yaşındaki Lehmann, maç sırasında küçük tuvalet ihtiyacını gidermek için kale arkasında bulunan reklam panolarını
tercih etti. Mücadele oynandığı esnada, taraftarların şaşkın bakışları arasında tuvalet ihtiyacı gideren Lehmann, daha sonra rakip takım atak geliştirince aceleyle kalesine döndü.

Lehmann'ın bu tavrı Almanya'da günün konusu olurken, Alman medyası Lehmann'ı yaptığı hareket nedeniyle eleştirdi. Maç sonrası açıklamalarda bulunan Lehmann ise, 'çok sıkıştığını' ifade ederek kendisini savundu. Katar Ligi'nde de geçtiğimiz aylarda bir hakem tuvaleti gelince futbolcuların ve seyircilerin şaşkın bakışları altında sahanın ortasına küçük tuvaletini yapmıştı.