Fenerbahçe'den TFF'ye dilekçe

Cuma 11.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 11.12.2009 15:04
ABONE OL
Fenerbahçe Kulübü, Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl'ın medyaya da yansıyan, tahkim kurulunda kendilerini itham eden konuşmaları üzerine Futbol Federasyonu'ndan, ''iddiaların soruşturulması'' talebinde bulunduğunu açıkladı.

Kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada, bugün bir gazetede yer alan haberler üzerine konuyla ilgili bilgilendirme gereği duyulduğu belirtilerek, ''Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl'ın habere konu olan, Tahkim Kurulunda Fenerbahçe Spor Kulübü'nü itham eden konuşmaları tarafımızca öğrenilmiş ve derhal TFF'ye yazılı bir dilekçe gönderilmiştir. Başvuruda Kızıl'ın asılsız iddia ve ithamlarıyla ilgili gerekli soruşturmanın yapılmasını, kulübümüz TFF'den ivedilikle talep etmiştir'' denildi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın konuyla ilgili TFF Başkanı Mahmut Özgener'i gece yarısı telefonla aradığı bilgisinin gerçeği yansıtmadığı ifade edilen açıklamada, sarı-lacivertli kulübün yazılı başvuru dışında herhangi bir talebinin olmadığı belirtildi.