Günün içinden

Cuma 11.12.2009
ABONE OL
G.Saray'da ceza yağdı
CEMALGATE skandalına imza atan Galatasaray Basketbol Takımı Antrenörü Okan Çevik, menajer Mert Uyguç ve koordinatör Koray Mincinozlu, sarı-kırmızılı kulübün Disiplin Kurulu tarafından da cezalandırıldı. Buna göre Çevik ve Uyguç 1'er yıl, Mincinozlu da 6 ay süreyle üyelikten men edildi.

Ozan İpek'e indirim

FUTBOL Federasyonu Tahkim Kurulu, dün yaptığı toplantıda, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun, Galatasaray maçında rakip takım oyuncusuna yönelik kural dışı hareketi nedeniyle 2 maç ceza verdiği Ozan İpek için yapılan itirazı görüştü. Kurul, 2 maçlık cezayı 1 maç olarak değiştirdi ve oy çokluğuyla onadı.

İsveç ve Norveç çekiliyor
İSVEÇ ile Norveç, Türkiye'nin de talip olduğu 2016 Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği için yaptıkları adaylık başvurusunu geri çekiyor. İsveç Futbol Federasyonu, İsveç ve Norveç hükümetlerinin şampiyona için gerekli olan stat altyapısına ödenek sağlanması hususunda, belediyelere yardım etmeyi reddettiğini belirtirken, resmi kararın henüz belli olmayan bir tarihte açıklanacağı kaydedildi.

IOC'den tarihi karar

ULUSLARARASI Olimpiyat Komitesi, doping yaptığını itiraf eden ABD'li bayan atlet Marion Jones'un 2000 Sidney Olimpiyatları'nda 100 metrede kazandığı altın madalyayı kimseye vermeyeceğini açıkladı. Buna gerekçe olarak da, ikinci olan Yunanlı atlet Thanou'nun da 2004 Atina Olimpiyatları öncesi kontrollere katılmadığı için doping cezası alması gösterildi.

Sporculara İngilizce dersi
İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi'nin ortaklarından olduğu Mobil ve Mesleki Olarak Gelişmiş Sporcular İçin Yenilikçi İngilizce Kursları ve Araçları Projesi Koordinatörü Prof. Dr. Can İkizler, bu projede, sporcu, hakem, antrenörlere mesleki İngilizce eğitimin verileceğini ve bunun için bir yazılımın hazırlanacağını söyledi. İkizler, "Projemizin süresi 18 ay" dedi.