'Oz Büyücüsü' çok mutlu

Cuma 11.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 11.12.2009 11:38
ABONE OL
Galatasaray'ın Avustralyalı yıldızı Harry Kewell, İstanbul'un mükemmel bir şehir olduğunu belirterek Galatasaray'ın bir futbolcusu olduğu için de çok memnun olduğunu söyledi.

Sezon sonunda Galatasaray'dan ayrılacağı yönünde iddialar çıkan Galatasaray'ın Avustralyalı yıldızı Harry Kewell, yaptığı bir açıklamayla İstanbul ve Galatasaray hakkında övgü dolu sözler sarf ederek, Sarı-kırmızılı taraftarların içini rahatlatacak açıklamalarda bulundu. 31 yaşındaki Kewell, İstanbul'da çok eğlendiğini ve Galatasaray'da oynadığı için çok mutlu olduğunu söyleyerek, "İstanbul harika bir yaşam tarzı olan mükemmel bir şehir. Burada olduğum için gerçekten çok mutluyum. Açıkçası benim ikinci sezonum ama her geçen gün daha eğlenceli oluyor" dedi.

australia2018-2022 adlı internet sitesinin sorularını yanıtlayan 'Oz Büyücüsü' lakaplı yıldız futbolcu 2008 yılı Temmuz'unda geldiği İngiliz şehri Liverpool'la İstanbul'u da karşılaştırarak, "İkisini karşılaştırmak çok zor. Çünkü ikisinin de kendine has özellikleri var. Ben her ikisinde de yaşadığım için kendimi şanslı hissediyorum. İstanbul'a gelmeden önce burasıyla ilgili çok az şey biliyordum ancak geldikten sonra çok fazla sürprizle karşılaştım ve bu beni memnun etti" diye konuştu.

Kewell, Galatasaray olarak sezona büyük hedeflerle başladıklarını ancak Avrupa macerasının uzun bir yol olduğunu ve çok çalışmak zorunda olduklarını da vurgulayarak, "Yola iyi bir başlangıç yaptık ancak bir sezonda çok maç var ve önümüzdeki yıl Dünya Kupası var. Bu nedenle hep en üst seviyemizde kalmalı ve hep hazır olmalıyız" dedi.