'Taraftarımız için kazanacağız'

Cuma 11.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 11.12.2009 17:46
ABONE OL
Fenerbahçeli futbolcu Gökçek Vederson, Ankaragücü maçında, Turkcell Süper Lig'deki kötü gidişata son vermek istediklerini belirterek, ''Bizim için bu hafta hiçbir bahane olamaz. Ne olursa olsun, her şartta bu maçı kazanmak zorundayız'' dedi.

Vederson'un, Ankaragücü maçıyla ilgili Fenerbahçe Televizyonu'na yaptığı açıklamalar, kulübün internet sitesinde de yayınlandı.

Son haftalarda takımda ortaya çıkan olumsuz tablonun birçok nedeni olduğunu, sakat ve cezalı oyuncuların çokluğunun takımı etkilediğini, motivasyon eksikliğinin ve istediklerini sahaya yansıtamamalarının kötü sonuçları getirdiğini anlatan Vederson, ''Fakat şu anda takım içindeki ortamımız çok güzel. Hepimiz bu maça inanmış durumdayız. Bizim için bu hafta hiçbir bahane olamaz. Ne olursa olsun, her şartta bu maçı kazanmak zorundayız'' şeklinde ifadeler kullandı.

Kritik bir maç oynayacaklarını belirten Fenerbahçeli futbolcu, ''Çünkü son haftalarda kazanamıyoruz. Umarım sahadan üç puanla ayrılarak kötü gidişatımıza dur deriz ve rahat bir nefes alırız. Ankaragücü maçının bizim için kötü gidişattan çıkış maçı olmasını temenni ediyorum'' dedi.

''TARAFTARIMIZ İÇİN KAZANACAĞIZ''

Cezaları nedeniyle maçı seyircisiz oynamalarının kendileri için büyük bir dezavantaj olduğunu kaydeden Vederson, ''Taraftarların kalplerinin bizimle olduğunu ve saha dışında da olsalar bizi destekleyeceklerini biliyoruz. Biz taraftarımız için oynayacağız, son ana kadar mücadele edeceğiz ve onlar için bu maçı kazanacağız'' diye konuştu.

Kazım, Önder, Emre ve Deivid gibi önemli eksikliklerin takımı olumsuz yönde etkileyeceğini vurgulayan sarı-lacivertli futbolcu, ''Bu maçta oynayamayacak olan futbolcuların yerine forma giyecek arkadaşlarımız da en az eksik oyuncularımız kadar değerli futbolcular. Bu maçta yer alamayacak futbolcular tabii ki oynamak isterlerdi. Şimdi biz onlar için de oynamalıyız. Hem takımımız için, hem taraftarımız için, hem de oynayamayacak olan arkadaşlarımız için sonuna kadar mücadele edip bu maçı kazanacağız'' dedi.

Ankaragücü takımının kaliteli futbolculardan kurulu bir ekip olduğunu anlatan Vederson, ''Fakat bu hafta rakibimiz ne kadar güçlü olsa da, ne kadar kaliteli futbolculardan kurulu bir takım olsa da, seyircisiz oynamak ne kadar büyük dezavantaj olsa da biz bu maçı kazanacağız. Ankaragücü karşısında üç puan için her türlü fedakarlığı yaparsak, tüm engelleri aşacak mücadeleyi sergilersek, amacımıza ulaşacağımıza eminim'' diyerek sözlerini tamamladı.