Günün içinden

Cumartesi 12.12.2009
ABONE OL
Fatih Tekke'ye yeni hoca
TÜRK futbolcu Fatih Tekke'nin formasını giydiği Zenit St Petersburg'da teknik direktörlüğe Luciano Spalletti getirildi. Rus Kulübü'nden yapılan resmi açıklamada, 50 yaşındaki deneyimli İtalyan hocayla üç yıllık sözleşme imzalandığı duyuruldu.

Ünal Karabıyık şikayetçi
TÜRKİYE Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, 2009 yılı değerlendirmesinde içini döktü. Eski milli voleybolcu Emrah Aksoy'un sunduğu bir TV programına katılan Karabıyık, "Eğer Türkiye spor ülkesi olmak istiyorsa, bugünkü milli eğitim sistemini tepeden tırnağa değiştirmesi gerek" dedi. Başkan, Bayan Milli Takımı'nın başarılı olduğunu, ancak Erkek Milli Takımı'nın ise beklentilerin çok altında kaldığını itiraf etti.
CENGİZ TOKGÖZ

Walcott'tan hikayeler!

PREMİER Lig takımlarından Arsenal'in genç yıldızı Theo Walcott, çocuk hikayeleri yazdı. 20 yaşındaki oyuncunun, 'Okula giden bir erkek çocuğunun nasıl futbol yıldızı olduğu'nu anlattığı iki hikayesi, gelecek Nisan ayında satışa sunulacak bir çocuk kitabında yer alacak. Walcott, hikayelerinde 'TJ' adını verdiği karakter için kendi çocukluğunda yaşadıklarından esinlendiğini söyledi.

Şike dosyası yola çıkıyor
FUTBOL Federasyonu, Bochum Savcılığı tarafından yürütülen bahis manipülasyonu soruşturması dosyasının tamamlanmasının ardından, dosya örneğinin temini konusunda resmi başvuruda bulundu. UEFA, Almanya Futbol Federasyonu ve Bochum Savcılığı'na yapılan başvuruyla talep edilen dosyada, savcılık tarafından soruşturması yürütülen maçlarla ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı ifade edildi.

Sonuncu, lidere kafa tuttu

BUNDESLİGA'DA lider Bayer Leverkusen son sıradaki Hertha Berlin ile deplasmanda 2-2 berabere kaldı. Hertha, Ramos ile 8. dakikada 1-0 öne geçerken, 76'da Kroos skoru dengeledi. Hertha'da Kacar 77'de kırmızı kart gördü. Leverkusen, 90'da Türk oyuncu Burak Kaplan ile 2-1 öne geçse de +92'de Ramos kendisinin ve takımının 2. golünü kaydetti.

F1'de radikal değişiklik

FORMULA 1'DE birçok kez gündeme gelen yeni puanlama sistemi sonunda hayata geçirildi. Yeni sezondan itibaren Grand Prix'i birinci bitiren pilot 25, ikinci 20, üçüncü 15, dördüncü 10, ardından sıralananlar ise sırayla 8, 6, 5, 3, 2 ve 1 puan alacak. Bilindiği üzere bu zamana kadar F1'de puanlama sistemi 10, 8, 6, 5, 4, 3 2 ve 1 şeklindeydi. Bu yeni uygulamayla, eski sistem rafa kalkmış oldu.