'Kelepçe skandalı' İngiliz basınında

Fenerbahçe'de son dönemde adı skandallarla birlikte en çok anılan futbolcu olan Colin Kazım Richards'ın biletinin kesildiği iddia ediliyor.

Cumartesi 12.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 12.12.2009 13:46
ABONE OL
Gazete, Colin Kazım'ın, Sarı-lacivertli ekipteki geleceğinin şüpheli olduğu bunun nedeninin ise İngiltere doğumlu Kazım'ın, Roberto Carlos'un da karıştığı bir seks skandalı olduğu ifade edildi.

Kazım'ın, eski Real Madrid'li Roberto Carlos ve Brezilyalı diğer takım arkadaşları Gökçek Vederson ve Bilica'yla birlikte bir otel odasında seks partisi düzenlediğini, partiden sonra ise lüks otelde çalışan bir temizlikçinin odada bulduğu kelepçelerle skandalın patlak verdiği iddiası gazete yer alan en çarpıcı iddia olarak öne çıktı.

Gazete ayrıca, geçtiğimiz haftalarda ciddi bir trafik kazası geçiren Colin Kazım'ı, 9 yıl önce kendisi de uyuşturucu ve seks skandalına adı karışan teknik direktör Cristoph Daum'un takımdan göndermek istediğini de vurguladı.

Haberde ayrıca Daum'un, "Üzgünüm bu söylentilerin doğrulamak zorudayım. Açıkçası şoktayım. Oyuncularımın böyle bir olaya dahil olacaklarını beklemezdim" sözlerine de yer verildi.

Daily Mail ayrıca, İngiliz ekipleri Sunderland, Hull City ve Blacburn Rovers takımlarının 23 yaşındaki Kazım'ı transfer etmek için devreye girdiklerini yazarken, Bilica ve Vederson'un da satış listesinde olduğunu Roberto Carlos'un ise zaten Brezilya ekibi Corinthians'a katılacağını okurlarına aktardı.