"Kötü gidişata son verdik"

Cumartesi 12.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 12.12.2009 23:47
ABONE OL
Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Ankaragücü galibiyetiyle ilgili olarak, ''Şeytanın bacağını kırdık diyebiliriz'' dedi.

Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, bu akşamki maçtan sonra ligde iyi bir durumda bulunduklarını düşündüğünü ifade eden Christoph Daum, gelecek haftaki Trabzonspor mücadelesinden de iyi bir sonuçla ayrılacaklarına inandığını vurgulayarak, ''Aynı şekilde mücadele edersek, aynı şekilde koşarsak, herkes birbirine destek verirse, eminim Trabzonspor maçından iyi bir sonuçla döneceğiz. Ligde iyi bir durumdayız. Bu da bence iyi bir sinyal. Fenerbahçe, maçın sonuna doğru sonuçları belirliyor ve kritik dönemlerde kazanmayı biliyor. Bu iyi bir sinyal, bence iyi bir yoldayız. Bugün adeta şeytanın bacağını kırdık diyebiliriz'' diye konuştu.

Ankaragücü cephesinin verilmeyen bir gol olarak değerlendirdiği son dakikadaki pozisyonla ilgili olarak Daum, ''Birşey söylemek istemiyorum, hakem kararı sonuçta. Diğer pozisyonlarda da farklı kararlar alabilirdi. Tartışmak istemiyorum. Birkaç kez televizyondan izledim, bence gol değildi. Bir gol için topun tam olarak çizgiyi geçmesi gerekiyor. En iyi biçimde görebilecek yan hakemdir, o da net bir biçimde gol değil dedi'' biçiminde konuştu.

''KÖTÜ GİDİŞATA SON VERDİK''

Alman çalıştırıcı, zor bir durumu geride bırakarak kötü gidişata son verdiklerini vurguladı.

Takım üzerinde kötü sonuçlar nedeniyle büyük bir baskı olduğunu anlatan Daum, ''Son maçları yitirmiştik, puansız oynamıştık. Bu nedenle büyük bir baskı vardı. Ama mücadele ederek takım yeni bir çıkış yakaladı. Özellikle 2-1 yenik duruma düştükten sonra maçı lehimize çevirdiğimiz için takımımı kutluyorum'' dedi.

Ankaragücü'nün 2. golünden önce Bilica'ya yapılan net bir faul olduğunu savunan Daum, ''Ama artık bu tür kararlara alıştık'' diye konuştu.

Özer'i ilk 11'e almakla iyi bir iş yaptığını düşündüğünü belirten Daum, futbolcusunun çok koştuğunu ve önemli bir asiste imza attığını kaydetti.

Güiza'nın da maçı kazandıran golü atmasının kendilerini çok sevindirdiğini ifade eden Alman teknik adam, ''İlk golün asistini yaptı. Sonuna dek uğraştı. Bizim istediğimiz de buydu. Sezonun ilk maçlarında bizi her zaman güçlü yapan bu etmendi. Her zaman maçı kazanabileceğinize inanmak'' dedi.
Roberto Carlos ile ilgili Brezilya medyasında çıkan haberler konusundaki bir soru üzerine de Daum, şu yanıtı verdi:
''Ben Roberto Carlos değilim, menajeri değilim, medya sorumlusu değilim. Onun adına konuşmak istemiyorum, özellikle bu konuyu. Kendisi konuşsun. Benim Roberto Carlos ile ilgili diyeceklerim şudur: Bugün de gerçekten iyi bir maç oynadı. Çok iyi bir performans sergiledi. Üst düzey bir futbolcu. Dünya çapında kaliteli, değerli bir futbolcu.''