Terim'e teşekkür plaketi...

Taksim Spor Kulübü'nün 70. yıl kutlama etkinlikleri çerçevesinde eski milli takımlar teknik direktör Fatih Terim'e teşekkür plaketi verildi.

Cumartesi 12.12.2009 00:00
ABONE OL
Feriköy'deki Taksim Süleyman Seba Tesisleri'nde düzenlenen törene Fatih Terim, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Taksim Spor Kulübü Başkanı Garo Hamamcıoğlu ve minik sporcular katıldı.
Törende bir konuşma yapan Fatih Terim, Taksim Spor Kulübü'nün, Türkiye'nin en eski kulüplerinden biri olduğunu belirterek, ''Bu tesis, mahallelerin arasında mücevher gibi bir yer olmuş. Bu tesisi gerçekleştiren Sayın Mustafa Sarıgül'e, spor adamı olarak teşekkür ederim. Şok oldum, böyle güzel bir tesis beklemiyordum. Muhteşem bir yer olmuş. Futbol adına teşekkürlerimi bildiriyorum. Ayrıca Taksim Spor Kulübü'nün de bana gösterdiği ilgiye teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Terim, ayrıca tesise Süleyman Seba'nın isminin verilmesinin de çok doğru bir karar olduğunu sözlerine ekledi.

Mustafa Sarıgül ise Terim'i Taksim Spor Kulübü'nde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirerek, ''Terim, Türkiye'nin tanıtımında çok önemli bir isimdir. Kariyerinde en üst noktalara gelmiştir daha da yükselecektir. Fatih Hocam ile ilgili 14 ay sonra farklı projelerim var, bunun üzerinde çalışıyorum. Yurt dışındaki hocalar kadar imkanı olmamasına rağmen büyük başarılara imza atmıştır'' şeklinde konuştu.

Milli takımın başına yerli bir teknik adamın getirilmesinden yana olduğunu vurgulayan Sarıgül, ''Milli takımın başına kesinlikle yerli hoca getirilmeli. Yabancı hocalardan danışmanlık gibi hizmetler alabiliriz ama milli takımın başında Türk hoca bulunmalı'' dedi.

Garo Hamamcıoğlu ise, ''Hocamızın buraya gelmesi, bizi onurlandırması çok güzel bir şey. Kendisine teşekkür ediyoruz'' dedi.

Konuşmaların ardından Mustafa Sarıgül ve Garo Hamamcıoğlu tarafından Fatih Terim'e teşekkür plaketi verildi. Plaketin yanı sıra Terim'e arkasında ismi yazan 5 numaralı Taksim Spor Kulübü forması hediye edildi. Sarıgül ayrıca Terim'e saha yapılmadan önce arazinin durumunu gözler önüne seren büyük bir fotoğrafı gösterip, tesisi nasıl yaptıklarını anlattı.

Terim daha sonra Sarıgül ile birlikte Süleyman Seba Tesisleri'ndeki sahayı dolaştı ve bilgiler aldı. Minik öğrencilerle de yakından ilgilenen Terim, altyapıdaki oyuncularla birlikte fotoğraf çektirdi. Öğrenciler de Terim ve Sarıgül lehine tezahüratlar yaparak sevgilerini dile getirdi.