Yıldızların omzunda

Ligde son üç maçında iki puan alabilen Galatasaray, Antalya'da Orhan Ak ve Jedinak'ın golleriyle 21 dakikada 2-0 geriye düştü. Üç yıldızı Keita, Elano ve Kewell sahne alıp golleri sıralayınca oyunu çeviren Cimbom maç fazlasıyla liderliğe oturdu

Cumartesi 12.12.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 12.12.2009
ABONE OL
Bir tatlı huzur... Galatasaray'ın Antalya'da aradığı ligdeki gidişatına dur diyecek ve rakiplerinin stresini hissetmeden paşa paşa erkenden oynayıp kazanacağı bir maç. İşte bu yüzden dakika henüz 7'de verilen serbest vuruşu Orhan Ak'ın tamamlamasıyla gelen gole hiçkimse bir mana veremiyor. İşin komiği gol demode bir ofsayt taktiği uygulanırken yeniyor. Asıl tartışma isteyen durum bu. Galatasaray golden sonra (gerçi öncesi de farklı değildi ama!) gözüne far ışığı çalınan tavşan gibi kroke vaziyette kalmayı sürdürüyor. Eksikler, sakatlar, cezalılar bahane... Galatasaray, Galatasaray gibi oynamayı tamamen emekliye ayırmış, tempoyu bir kenara bırakmış. Bu durum, tertipli bir futbol oynamaya çalışan Antalya'ya yarıyor. Slogan belli: Maden bulunmuş, işletilecek! Altın değerinde puanlara dönüştürülecek... Nitekim Djiehoua 20'de tek başına kaçıyor. Gole önce kaleci, sonra direk izin vermiyor. Ama atılacak gol ayakta durmaz! 21'de Jedinak soldan gelen topu tamamlayarak ikinciyi atıyor. Bu da ofsayt mı acaba tartışmalarında yıldız olacak türden!!! Ama öyle veya böyle gollerin hiçbirisi Galatasaray'da uyandırma zili çalmıyor. Pozisyonlar var. 23'te Arda'nın, 29'da Kewell'ın imzaladığı. A m a 3 0 ' d a Keita'nın Barış'ın denediği vuruşu tamamlamasıyla gelen gol bile G.Saray'ın maçı çevirebileceği umudunu vermiyor.

ASLAN DİREKTEN DÖNDÜ
Galatasaray, Antalya'nın Necati'yle 'bulayazdığı' ve direğin mani olduğu 3'ün hemen ardından 64'te Arda'nın asisti ve Elano'nun vuruşuyla önce ikinci golü hemen ardından da 67'de Keita'nın asisti ve Kewell'ın vuruşuyla üçüncüyü buluyor. Rahatlıyor mu? Hayır! Bilakis Antalya'nın netleri devam ediyor. Oyunun hakimiyetini ele geçiriyor mu? Hayır! 'Veteranlar temposu'na devam ediyor... Son düdük Galatasaray'ın hasreti 3 puanı ve maç fazlasıyla da olsa liderlik koltuğunu getiriyor ama takımın 'temposu' ve o tempoda vücut bulan 'ruhu' kayıp olduğu sürece Galatasaray camiasını daha çok stres ve kalp çarpıntısı bekliyor!

2010'A İLK PROVA

Galatasaray için Antalya deplasmanı kabus gibi başladı. 21 dakikada yenen iki gol sonrası Cimbom, 2010'da Dünya Kupası'nda oynayacak yıldızlarıyla rakibini çözdü. Kewell'ın direkten dönen topunu Keita tamamladı. Elano skoru eşitledi. Keita'nın asistinde Kewell son sözü söyleyerek üç puanı getiren isim oldu

Üstünel'e hediye
Elano, attığı beraberlik golü sonrası protokol tribünün önüne gelerek ensesindeki saçları okşadı. Bu hareket, transferinde büyük rol oynayan yönetici Haldun Üstünel'e teşekkürdü. Üstünel de "Bu hafta onunla uzun uzun konuşmalar yaptım. Ondan beklentilerimizi anlattım. Bunları yapacak kapasitede olduğunu söyledim. O da sahada yaptı" dedi.