Gözü zirvede

Beşiktaş başkan adayı Aksu: "Eğer ocak ayında yapılacak seçimde başkan olacaksam ligde onuncu sırada bir takımın değil, lider bir takımın başkanı olmayı isterim"

Pazar 13.12.2009
Son Güncelleme: Pazar 13.12.2009
ABONE OL
Beşiktaş'ta Ocak 2010'da yapılacak seçim için başkan adaylığını açıklayan Murat Aksu'nun gözü zirvede. Bir dönemler ikinci başkanlık yaptığı kulübü her alanda başarıya taşımak için göreve talip olduğunu belirten Aksu, hedefleri hakkında konuştu. Ünlü bir işadamı değil de bir avukat olmasının adaylığı için dezavantaj yarattığı yönündeki görüşe katılmadığını belirten Aksu, "Barcelona'da 2002'de başkan seçilen Laporta da avukat. Ancak kulübü borç batağından çıkardı. Aynısını biz de çok rahat yapabiliriz. Yıldırım Demirören'e olan borç konusunda arkadaşlarımla acil bir eylem planımız var. İşletme sermayesi olarak gereken parayı yönetimimizde bulunan kredibilitesi yüksek arkadaşlardan sağlayacağız" dedi.

"DENİZLİ İLE YOLA DEVAM"
Murat Aksu, takımın ligde yakaladığı çıkışın adaylık sürecini kötü etkilemeyeceğini belirterek, "Eğer ocak ayında başkan olacaksam ligde onuncu sıradaki bir takımın değil, lider bir takımın başkanı olmayı isterim. Göreve gelirsek yola Mustafa Denizli ile devam edeceğiz" diye konuştu.

"YILDIZ VAAT ETMİYORUM"
Seçim öncesi yıldız transfer vaatlerinde bulunmayacağını da belirten Aksu şunları söyledi: "Benim en büyük vaadim, Beşiktaş'ı kurumsal ve mali disiplin anlamında çok iyi bir şekilde yönetmek olacaktır. Ben yıldız futbolcu veya sportif başarı vaat etmiyor ve vaat de etmeyeceğim. Çünkü Beşiktaş camiasının bunlara karnı tok."