Taraftar sahaya indi!

Ankaragücü ile Beşiktaş arasında oynanan Aroma Bayanlar 1. Voleybol Ligi maçında olaylar çıktı.

Pazartesi 14.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 14.12.2009 16:56
ABONE OL
Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu'nda oynanan ve Beşiktaş'ın 2-1 üstünlüğüyle devam eden karşılaşmanın 4. setinde başabaş giden mücadele sırasında bu maçtan sonra sahaya çıkacak olan Beşiktaş'ın genç bayan voleybol takımının oyuncuları Siyah-beyazlı takım lehine tezahüratlarda bulunmaya başladı.

Salonu dolduran Ankaragücü taraftarları bu duruma tezahürat ve ıslıklarla cevap verdi. Beşiktaşlı genç voleybolcuların tezahüratlarını sürdürmesi üzerine, bazı Ankaragücü taraftarları voleybolcuların üzerine yürümek istedi. Çevik kuvvet ile Ankaragücü taraftarları arasında koşuşturmaca yaşanırken, Beşiktaşlı voleybolcuların bulunduğu tribüne pet şişe ve çakmak atıldı. Olaylar karşısında paniğe giren ve korkan genç voleybolcular soyunma odasına kaçtı.

Olaylar çevik kuvvet polisi ve Ankaragüçlü yetkililerin araya girmesiyle daha da büyümeden engelledi. Karşılaşma olaylar nedeniyle 5 dakika dururken, olaylara karışan taraftarlar salondan çıkarıldı. Çıkan olaylardan sonra Ankaragücü voleybolcularının moralinin bozulduğu gözlenirken, Beşiktaş salondan 3-1 galip ayrıldı.

Kısa bir süre önce Ankaragücü ile Fenerbahçe Acıbadem arasında oynanan maçta da Ankaragücü taraftarları olay çıkarmış ve bunun neticesinde Ankaragücü, Türkiye'de saha kapatma cezası alan ilk voleybol takımı olmuştu.