"Amacımız gruptan lider çıkmak"

Salı 15.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 15.12.2009 15:19
ABONE OL
Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımı Antrenörü Jean De Brandt, Indesit Avrupa Şampiyonlar Ligi (C) Grubu'nda, Polonya'nın Aluprof Bielsko Biala takımını yenerek 3'te 3 yapmak istediklerini söyledi.

De Brandt, kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, tüm yoğunluklarını bu maça verdiklerini ve kazanmaları halinde yüzde 90 olasılıkla bir üst turu garantileyeceklerini belirterek, ''Ancak bizim amacımız, gruptan lider olarak çıkmak. Gruptaki 2 maçımızı da 3-0'lık skorlarla kazandık ve evimizde oynayacağız. Polonya ekibini yenerek 3'te 3 yapmak istiyoruz'' dedi.

Sarı-lacivertli takımın antrenörü, 17 Aralık Perşembe günü TVF 50. Yıl Spor Salonu'nda oynayacakları maçta, gruptaki avantajlarını korumak istediklerini kaydederek, görüşlerini şöyle açıkladı:

''Aluprof Bielsko Biala, Polonya'nın en iyi ekiplerinden biri ve bünyesinde bir çok milli oyuncu var. Çok hızlı oynuyorlar, defansı ve manşeti iyi yapıyorlar. Dikkatli olmamız gerekiyor. Avantajımızı sürdürmek için tüm yoğunluğumuzu bu maça verdik. Rakibimiz, gruptaki iki maçını da 3-2'lik skorlarla ve çok az farklarla yitirdi. Onlar da bu maçı kazanmak istiyor. Gruptan 3 takım bir üst tura çıkacak, ama grubu üst sıralarda tamamlamak, ekipler için bir avantaj olacak.''

Takım kaptanı Çiğdem Can Rasna da saha ve seyircileri önünde oynayacakları maçı kazanmak istediklerini dile getirerek, ''Manşeti ve savunması güçlü bir ekiple oynayacağız. Bizim de iyi servis atıp, iyi blok yapmamız gerekecek. Net bir skorla kazanarak grup liderliğini sürdürmek istiyoruz. Taraftarlarımızı bu maçta da yanımızda görmek istiyoruz. En büyük desteğimiz, taraftarımız olacak'' ifadesini kullandı.