"Cenk ve Emre tahrik etti"

Salı 15.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 15.12.2009 16:39
ABONE OL
Diyarbakırspor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Turan İlgin, Kasımpaşa maçında aleyhlerine verilen penaltıda hakem Bünyamin Gezer'in hatalı karar verdiğini, ancak Gezer'in bu kararında art niyeti bulunmadığını söyledi.

İlgin, yaptığı açıklamada, Kasımpaşa maçında galip gelememiş olmalarına rağmen futbolcuların gösterdiği mücadeleden memnunluk duyduklarını belirterek, maç boyunca takımı olumlu yönde destekleyen taraftarlarına da teşekkür etti.

Diyarbakırspor taraftarının, ülke genelinde yaşanan siyasi olaylardan ve rakip oyuncuların tahriklerine karşın en ufak bir taşkınlık yapmadan verdiği desteğin tüm Türkiye'ye örnek olduğunu bildiren İlgin, şöyle konuştu:

''Kasımpaşa maçı öncesi futbolcularımız hafta boyunca maruz kaldığı asılsız söylemler ve yaşanan maddi kriz nedeniyle zaten gergindiler. Oyundan atılana kadar Cenk İşler ile oyundan alınan Emre Toraman futbolcularımızı sürekli tahrik etti. Fakat televizyon programlarında Cenk İşler'in gördüğü kırmızı kartın yanlış olduğunu söyleyen yorumcuları şiddetle kınıyoruz. Aleyhimize verilen penaltının yanlış karar olduğunu tüm Türkiye gördü. Ama biz hakem Bünyamin Gezer'in art niyetli olmadığını, hatalı karar verdiğini düşünüyoruz. Kasımpaşa teknik heyeti ve futbolcularının tahrikleri medya tarafından gösterilmediği için ekranda futbolcularımız suçlu hale getirilip, hedef durumuna düşürülmüştür. Bu tahrikler futbol ahlakı ile bağdaşmamaktadır. Kasımpaşa'nın kazandığı penaltı yanlış, lehimize verilen penaltı bariz bir penaltıdır.''

Turan İlgin, Bessam Abbas'ın 9 yıllık futbol hayatında ilk defa kırmızı kart gördüğünü vurgulayarak, ''Pozisyondan önce Cenk İşler'in dirsek vurmasıyla gözü moraran Bessam Abbas tepi gösterince kart gördü. Cenk İşler'in tahriki vardı'' dedi.