Geç kavuştu zor ayrıldı

Rijkaard'ın kalmasını istediği Kewell'a olan hayranlığı 2003 yılında Barça'da başladı. Katalan kulübünde buluşamayan ikili 6 yıl sonra Florya'da buluştu

Salı 15.12.2009
Son Güncelleme: Salı 15.12.2009
ABONE OL
Bu sezon Frank Rijkaard'ın prensi ünvanını alan Harry Kewell'ın sözleşmesinin yenilenmesi için sarı-kırmızılı taraftarlar yönetimi mesaj yağmuruna tutarken, Hollandalı teknik adamın 6 yıl önce Barcelona formasını giydiremediği Kewell ile gelecek sezon da mutlaka çalışmak istediği öğrenildi. İşte 2009'da Florya'da buluşan Frank Rijkaard ve Harry Kewell'ın 6 yıl önce başlayan ortak hikayeleri: Barcelona'da göreve geldiği Haziran 2003'te yönetime Arjantinli orta saha Pablo Aimar ve Hollandalı golcü Roy Makaay'ın adını veren Rijkaard, iki kanatta da oynatmayı düşündüğü Kewell'ın da mutlaka alınmasını istemişti. Liverpool'un satmaya yanaşmadığı Kewell kulübünde kalırken, Rijkaard, Avustralyalı yıldızın yerine Sporting Lizbon'dan Quaresma'yı almış ancak Portekizli büyük hayal kırıklığı yaratmıştı. Barcelona'daki ilk sezonunda Ronaldinho'nun imzası sonrasında Aimar'dan vazgeçen Hollandalı ertesi sezon da Kewell'ın peşine düşmüş ancak İngiliz kulübünden bir kez daha olumsuz yanıt almıştı. 2008 yılında Kewell Florya'nın kapısından girerken onu yıllardır isteyen Rijkaard da bir sene sonra Avustralyalı yıldız ile aynı kulüp çatısı altında buluştu.

ANTIC DE İSTEDİ ALAMADI
Öte yandan Barcelona'da Frank Rijkaard'ın selefi olan bugünün Sırbistan Milli Takımı Teknik Direktörü Radomir Antic, 2010 Dünya Kupası'nda aynı grupta yer aldığı Avustralya'nın en tehlikeli silahı olarak Kewell'ı gösterdi. Antic "Ben de bir zamanlar İspanya'da çalışırken Kewell'ı transfer etmek istemiştim ama olmamıştı" dedi.


HARRY KEWELL RESİMLERİ

HAGİ RİJKAARD'I SOLLADI