Mourinho skandallarına devam ediyor

Serie A takımlarından Inter'in Portekizli teknik direktörü Jose Mourinho, gittiği her takımda olduğu gibi İtalya'da da basın mensuplarıyla sorun yaşamayı sürdürüyor.

Salı 15.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 15.12.2009 16:33
ABONE OL
Dünyanın belki de gazetecilerle en çok sorun yaşayan teknik direktörü olan Jose Mourinho'nun başı bu kez Atalanta'yla oynadıkları lig maçından sonra bir İtalyan gazeteciyle kavga ettiği için derde girdi. Zaten son dönemlerde İtalyan gazetecilere yaptığı hakaretler nedeniyle basın tarafından sıkça eleştirilen Mourinho'nun bu kez 1-1 biten Atalanta maçı sonrası takım otobüsüne binerken kendisine soru sormak isteyen gazeteciyle kavga etmesi gerginliği iyice arttırdı.

Mourinho konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, gazeteciyle kavga ettiğini doğrulayarak, "Bir an için röportaj vermek istemedim. Hala olayın nasıl olduğunun farkında değilim ancak üzgünüm" dedi.

Bu arada, İtalyan Spor Gazetecileri Birliği, Mourinho'nun basın mensuplarına karşı giderek artan olumsuz tavırları üzerine Inter Başkanı Massimo Moratti'yi, Portekizli teknik adama karşı yaptırım uygulamaya çağırdı.

Moratti'de gazetecilerin çağrısına olumlu yanıt vererek, "Gazeteciler Birliği Başkanı ile görüşeceğim ve olayların nedeni konusunda bir fikir edinmeye çalışacağım" dedi.

Geçtiğimiz sezon Inter'i Serie A Şampiyonluğuna taşıyan Mourinho, Inter'den önce çalıştırdığı Chelsea'de de sık sık İngiliz basın mensuplarıyla kavga ediyordu.