Taktik üssü THY

Abu Dabi'ye THY ile uçan Barcelona'nın kendilerine tahsis edilen uçaktan çok memnun kaldığı, Guardiola'nın da Atlante karşılaşmasının taktiğini uçakta belirlediği ortaya çıktı

Salı 15.12.2009
Son Güncelleme: Salı 15.12.2009
ABONE OL
THY ile yaptığı sponsorluk anlaşması sonrasında İspanyol hava yolu şirketlerini karşısına alan Barcelona'nın Abu Dabi'ye direkt uçuş izni vermeyen İspanyol Sivil Havacılık Kurumu'na gösterdiği tepkinin yankıları dün ülke medyasında geniş yer buldu. Madrid merkezli gazeteler Barcelona'nın Katalan kimliğini kullanarak yine bir krize neden olduğunu savunurken, İspanya Havayolu Şirketleri Birliği Başkanı Felipe Navaro AB ülkesi olmayan Türkiye'nin Barcelona'dan başka bir ülkeye direkt uçuş izni olmadığını savundu. THY Basın Müşaviri Ali Genç ise, "Aslında Barcelonayı direkt Abu Dabi'ye uçurmak istiyorduk. Ama İspanyollar'dan izin alamadım. Bundan sonraki turnuvalara katılım ve Abu Dabi'den dönüş konusunda da yine izin almak zorundayız. Artık Barcelona'nın resmi sponsoru olarak bu izni aslında alabileceğimizi düşünüyorum. Girişimlerimizi sürdüreceğiz" açıklamasını yaptı.

YATARAK SEYAHAT SEVİNDİRDİ
Katalan kulübü ve İspanyol bürokrasisi arasında tansiyonu yükselten sponsorluk anlaşması diğer taraftan Barcelona teknik ekibi ve futbolcuların büyük beğenisini topladı. THY'nin Barcelona kulübü için özel dizayn ettiği uçağı çok beğenen İbrahimovic, Messi ve kaptan Puyol, uzun yolculuklarda yatarak seyahat imkanı veren koltukların büyük konfor olduğunu ve servisten memnun kaldıklarını ifade ettiler.

KATALANCA ANONS YOK
Teknik Direktör Guardiola'nın THY'nin uçağında kendisine ayrılan bölümü taktik üsse çevirdiği ve yarın oynayacakları Atlante karşılaşmasının taktiğini kurmaylarıyla beraber bilgisayar başında tartıştığı öğrenildi. Pilotun Katalanca olarak "Yaşasın özgür Katalonya" anonsu yaptığı iddiası da THY tarafından yalanlandı.

GUARDIOLA'DAN THY'YE ÖZEL TEŞEKKÜR
Aktarmalı uçacaklarını ilk öğrendiğinde tepki veren Guardiola'nın, uçağın konforu, kendisine ayrılan çalışma bölümünden dolayı THY'ye memnuniyetini ilettiği öğrenildi.

İŞTE O UÇAK