Taraftarlar bilet sıkıntısı yaşıyor

Salı 15.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 15.12.2009 16:15
ABONE OL
Galatasaray'ın, UEFA Avrupa Ligi (F) Grubu'nda Avusturya temsilcisi Sturm Graz ile yarın yapacağı 6. ve son hafta karşılaşması öncesinde, gurbetçi taraftarlar bilet sıkıntısı yaşıyor.

Maç için bilet bulamamaktan yakınan gurbetçiler, statta Galatasaray'a ayrılan tribünün biletlerinin Graz'da satışa çıkmadığını ileri sürdüler. Taraftarlar, ''500 bilet satışa çıkmadan bitmiş. Sturm Graz'a ayrılan biletlerden almak zorunda kalıyoruz. Ancak bizi kendi taraftarlarıyla aynı tribüne alırlar mı bilemiyoruz'' diye konuştular.

Bazı taraftarlar, Strum Graz taraftarlarının maça fazla ilgi göstermediğini dile getirirken, buna rağmen daha önceki maçlarda olduğu gibi diğer tribünlere Türk taraftarların alınmayacağını öne sürdüler.

BİLETLER KARABORSADA

Gurbetçi taraftarlar, karşılaşmanın biletlerinin şimdiden karaborsaya düştüğünü ifade ettiler.

Maçta en ucuz biletin 13 avro olduğunu belirten taraftarlar, ''Galatasaray tribünündeki biletler şu anda karaborsada 70-80 avroya satılıyor. Yarın bu fiyat 150 avro olacak'' dediler.

Öte yandan Viyana Galatasaraylılar Derneği'nin, üyeleri için 350 bilet aldığı öğrenildi.

Galatasaray-Sturm Graz karşılaşması, eski adı Arnold Schwarzenegger Stadı olan, 18 bin kişilik UPC Arena Stadı'nda oynanacak.