"Gerçekleştirilen düşler"

Çarşamba 16.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 16.12.2009 16:39
ABONE OL
İspanya'nın Real Madrid Kulübü, Manchester United'tan 96 milyon Avro'luk rekor ücretle transfer ettiği Portekizli Cristiano Ronaldo'nun kitabını yaptı.

Kulübün marketing gelirlerinde Cristiano Ronaldo'nun imajını ön plana çıkartan Real Madrid, İspanyol gazeteci Enrique Ortega tarafından yazılan, Portekizli futbolcunun çocukluğundan itibaren futbolcu kariyerini ve yaşantısı içeren ''Gerçekleştirilen düşler'' adlı kitabı yayınladı. Santiago Bernabeu Stadı'nda bugün yapılan kitabın tanıtımına Real Madrid Kulübü Başkanı Florentino Perez, İspanyol hükümetinin spordan sorumlu Devlet Sekreteri Jaime Lissavetzk, kulübün önde gelen birçok yöneticisi ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Tanıtıma yarım saat geç gelen ve konuşmak istemediği gözlenen Ronaldo ise kulübe geldiği günden bu yana gösterdiği ilgiden dolayı başkan Perez'e teşekkür ederek, kitabının yayınlanmasından dolayı ''kendini öncelikli biri hissettiğini'' söyledi.

Kulüp başkanı Perez ise konuşmasında, ''Ronaldo, elinden gelenin en iyisini vermek isteyen biri ve Madrid de öyle. O yüzden ikisi birbirini tamamlıyorlar. İmkansızı düşleyen futbolculara ihtiyacımız var ve Ronaldo bu yüzden Real Madrid'de. O, halen kupalara aç biri'' dedi. Portekizli futbolcuyu ''tek ve özel bir yetenek'' olarak tanımlayan Perez, Ronaldo'nun futbolu sanki bir din gibi yaşadığını söyledi. Real Madrid kulübü başkanı ayrıca, takımın bu sezonki performansıyla ilgili olarak, ''İyi yolda gidiyoruz ama halen yapacak çok işimiz var. Daha çok tutkulu olmalıyız'' ifadelerini kullandı.

Öte yandan tanıtıma katılan Real Madrid'in efsanevi futbolcusu ve şu anda kulübün dış danışmanlığını yapan Emilio Butragueno, Cristiano Ronaldo ile ilgili AA muhabirine verdiği demeçte, ''Büyük bir yeteneğe sahip, Real Madrid tarihine geçebilecek bir futbolcu. Bu sezon sakatlık problemi yaşadı ama kendisinden bekleneni vereceğinden eminim'' dedi. Butragueno, ''Ronaldo, dünyanın en pahalı transferi olarak Real Madrid'e gelmesinden kötü etkilenmiş olabilir mi?'' yönündeki bir soruya ise, ''Sosyal açıdan biraz baskı olmuş olabilir ama o bunları kaldırabilecek olgunlukta bir kişiliğe sahip. Maddi olarak ise elbette iyi etkilendi!'' cevabını verdi.

200 fotoğrafın bulunduğu 192 sayfalık Ronaldo'nun ''Gerçekleştirilen düşler'' kitabı 17,95 Avro'ya satışa sunuldu.