Woods'un popülerliği düşüşte

Özel hayatında skandaller yaşayan Amerikalı golf oyuncusu Tiger Woods'un popülerliğinin ciddi bir düşüş yaşadığı bildirildi.

Çarşamba 16.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 16.12.2009 12:10
ABONE OL

Kamuoyu yoklama şirketi Gallup'un USA Today adlı gazete için yaptığı araştırma, fırtınalı özel hayatından dolayı spor yaşamını askıya almış olan Woods hakkında kamuoyunun sadece yüzde 38 olumlu fikir belirtiğini gösterdi.

Gallup'un yetkilisi Jeffrey Jones, 2005 yılında kamuoyunun yüzde 85'i Woods hakkında olumlu fikir beyan ettiğini söyledi.

Jones, tanınmış bir şahsiyetin popürlerliğinin 52 puan düşmesi, Gallup'un popülarite araştırması yapmaya başlamasından bu yana en görülmemiş düşüş olduğunu sözlerine ekledi.

Aynı araştırma, Woods ile ilgili olumsuz fikirlerin yüzde 8'den yüzde 57'ye çıktığını ve araştırmaya katılan kişilerin yüzde 19 ise Woods'un temsil ettiği ürünler hakkında olumsuz fikir ifade ettiğini gösteriyor.
Accenture Danışmanlık şirketi, Pazar günü Woods ile 6 yıllık işbirliğine son verdiğini açıklamış, enerji içeceği üreticisi Gatorade ve Gillette firması Woods ile olan ilişkilerine mesafe koyacaklarını bildirmişler.
Geçirdiği tartışmalı bir trafik kazasının ardından özel hayatıyla ilgili ayrıntıların basına sızmasıyla zor günler geçiren Tiger Woods, geçen hafta karısını aldatığını kabul etmiş ve ''iyi bir eş olmayı öğrenmek'' amacıyla spor yaşamını bir süre askıya aldığını açıklamıştı.

14 önemli golf turnuvasını kazanan Woods, milyar doların üzerinde kazanç sağlayan ilk sporcu.