Acemiler mangası

Perşembe 17.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 17.12.2009 09:37
ABONE OL
LEVENT TÜZEMEN: G.Saray dondurdu (SABAH)
Rijkaard Graz'daki basın toplantısında şöyle demişti: "Bu maç sürekli oynatamadığımız oyuncularımızı görmek için iyi bir şans olacak. Onlardan kendilerini göstermelerini ve forma için arzulu olduklarını ispatlamalarını istiyorum." Kim bu oyuncular? Serdar Eyilik, Alpaslan ve Linderoth.. Bu üç oyuncuya Rijkaard'ın "kendinizi kanıtlayın" demesi biraz saçma olur.. Kadroyu görünce bu üç oyuncunun Galatasaray'daki oynama sürelerine baktım.. Alpaslan'ın ligde tek maçı bile yok. Alpaslan ön eleme maçlarından Tobol ve Talin'e karşı toplam 131 dakika oynamış. Serdar Eyilik de Tobol, Talin ve Netanya maçlarında 163 dakika forma şansı bulmuş, ligde de Sivas'a karşı 6 dakika oynamış.

GALATASARAY - STURM GRAZ MAÇINDAN KARELER

EMRAH KAYALIOĞLU: Motivasyon farklılığı (SABAH)
Avrupa Ligi'nde grubunu lider bitirmeyi garantilemiş Galatasaray için prestij dışında fazla bir anlamı yoktu dünkü Sturm Graz maçının... Biraz da bu sezon Avrupa Kupaları'ndaki yenilmezlik ve Avrupa deplasmanlarında 27 Ağustos 2008'den beri devam eden namağlupluk serilerinin devamı Cimbom'u motive edebilirdi. Teknik Direktor Frank Rijkaard devre sonuna sıkışan Türkiye'deki iki zor sınavı düşündüğünden aslarını İstanbul'da bırakmıştı.

BÜLENT TULUN: Takviye şart (FOTOMAÇ)
Birinci olarak gruptan çıkmış olmanın garantisi Galatasaray'a yedek oyuncularının uluslararası platformda denenme fırsatını getirmişti. Kalede, uzun yıllardır bekleyen Aykut, belki de "Acaba Franco alınmasaydı, ben oynasaydım, ne değişirdi. Daha kötü mü olurdu, Süper Lig'de 21 gol yer miydim" diye empati yaparak bu maçta kalesini devraldı. Keza, sol bek olarak kiralanan ve çok az forma şansı bulabilen Caner de 11'de idi.

İSMET TANGO: Acemiler mangası (FOTOMAÇ)
Hava soğuk, sahanın zemini berbat, Galatasaray aslarını İstanbul'da bırakmış "Siz maçı televizyondan seyredin" demiş. Sahaya çıkan takım yedeklerden kurulu. Hiç kimse onlardan büyük bir başarı beklemiyor. Nedeni de Galatasaray'ın grup liderliğini garantilemesi. Ancak sahaya baktığınızda bir forvet oyuncusunun olmadığını kolayca tespit etmek mümkün. Bu forvetsiz gelişi, ben büyük bir hata olarak kabul ediyorum. Sebebi de maçın kaybının yanında, bir de alınacak paraların yok olması Galatasaray'a acı gelmeli.

HAKAN DİLEK: Ortadaki maç (FOTOMAÇ)
Neden Galatasaray'ın grubun tepesinde, Graz'ın dipte olduğunu anladık değil mi? Bu maç bunun dışında başka bir şey değildi işte. Ve belki orta sahayla oynanan futbolunun, ilerideki adam yokluğunun bize yaşattığı futbolsuzluk duygusunun göstergesi olabilir. Futbolsuzluk diyorum; orta saha oyuncularıyla kurulmuş bir futbol takımı başka ne yapabilirdi ki? İleride topla oynama becerisi sahadaki en yüksek oyuncu Keita var sadece. Aydın genç bir tay gibi olacağına bıkmış-bitirmiş bir yaşlı görünümünde. Diğer 20'liklerde zaten pek anlatılacak bir şey yok. Caner ve Alparslan yine endişeli ve acem, sonradan oyuna giren Çetin bir şey olmadan oynayayım havasındaydı.BELKİ DE SON KEZ

ÜST TURA YÜKSELENLER

AVUSTURYA'DA KOBRA GÜVENLİK

ASLARDAN SADECE SERVET VE KEITA

MAÇTAN RAKAMLAR

BUGÜN DÖNÜYORLAR

11 MAÇ SONRA YENİLDİ

AYDIN'LATAMADI

GENÇLERİN YOLU UZUN

YEDEK ANAHTAR AÇMADI

MAÇTAN KARELER (Galeri İçin Tıklayınız)

GALATASARAY KARNAVALI (Galeri İçin Tıklayınız)


GALATASARAY GALERİSİ (Galeri İçin Tıklayınız)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...