Ateşli ilk zafer Beichler'in

Perşembe 17.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 17.12.2009 11:28
ABONE OL
Galatasaray'ın Sturm Graz'a 1-0 yenilmesi Avusturya gazetelerinde geniş yankı buldu.

Spor sayfalarında manşetlere taşınan galibiyeti getiren Daniel Beichler'i ''Galatasaray uzmanı'' ilan eden gazeteler, futbolcuların bu zaferle 120 bin Avro pirim kazandığını, ayrıca Sturm Graz'ın taraftarlarıyla barıştığını vurguladılar.

Kronen Gazetesi, ''En ateşli ilk zaferi Beichler getirdi'' manşetini atarken, ''100. UEFA maçında Strum Grazlı futbolcular, taraftarların doldurduğu statta galibiyeti alarak 120 bin Avro primi de garantiledi. Galatasaray karşısında alınan zafer, takımla taraftarları da barıştırdı'' dedi.

Sturm Graz'ın, daha önce grupta yerini garantileyen Hollandalı yıldız teknik direktör Frank Rijkaard'a beklendiği gibi sürpriz bir paket sunduğunu belirten Kronen gazetesi, Galatasaray'ın (B) 11'inin bu maçta istikbal için umut vadettiğini dile getirdi.

Aynı gazetenin köşe yazarı Richard Kallinger ise iki maçta da gol atan Daniel Biechler'i Galatasaray uzmanı ilan etti. Kellinger, Beichler'in golünün eksi 8 derecelik havada donan taraftarları ısıttığı yorumunda bulundu.

KEİTA VE AYDIN'A ÖVGÜ
Kleine Zeitung Gazetesi de Sturm Graz'ın Galatasaray galibiyetiyle Avrupa kupalarına onurlu bir şekilde veda ettiğini yazdı.

Gazete, Galatasaray'ın 7 yıldız oyuncusunu Avusturya'ya getirmediğine vurgu yaparken, sarı-kırmızılıların ikinci takımının da kaliteli olduğunu ispatladığını belirtti. Keita'yı öven gazete, Kandalaki'nin bu futbolcuyu tutamadığını vurguladı. Kleine Zeitung , Aydın Yılmaz'ın da başarılı bir futbol oynadığını ve bu futbolcunun Sturm Graz oyuncularını baskı altında tuttuğunu ileri sürdü.