İşte CSKA'nın doping cezası

Perşembe 17.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 17.12.2009 18:09
ABONE OL
Rusya'nın CSKA Moskova takımının dopingli çıkan iki futbolcusu Sergei Ignashevich ve Aleksei Berezutsky'e 1'er maç oynamama, kulübe ise 25 bin Avro para cezası verildi.

UEFA'nın internet sitesindeki açıklamaya göre, Avrupa Şampiyonlar Ligi (B) Grubu'nda Beşiktaş'ı deplasmanda 2-1 yendiği maç öncesinde 2 futbolcusu dopingli çıkan CSKA Moskova'ya 25 bin Avro para cezası verildi. Futbolcular Sergei Ignashevich ve Aleksei Berezutsky ise 1'er maç oynamama cezasına çarptırıldı.

''Anti-doping kurallarını ihlal eden'' her iki oyuncunun da 8 Aralık'taki Beşiktaş maçında oynamadığı için cezasını çektiği belirtilen açıklamada, kulübün ve futbolcuların, karara itiraz etme hakkının saklı olduğu kaydedildi.

UEFA'nın kurallarına göre, özel madde kapsamındaki uyarıcıları kullanan sporcular, maksimum 1 yıl men cezası alıyor. Sergei Ignashevich ve Aleksei Berezutsky'nin kullandığı maddeler ise Özel madde kapsamı dışındaki uyarıcılar arasında sayıldığı için futbolcular, 1 maç oynamama cezasına çarptırıldılar.

Manchester United ile 3 Kasım'da deplasmanda yapılan Avrupa Şampiyonlar Ligi maçı sonrasında, Sergei Ignashevich ve Alexei Berezutskiy'den alınan numunelerde dopinge rastlanmıştı.

Her iki futbolcunun (A) örneğinde de ''S6. Stimulants'' arasında sayılan yasaklı doping maddesi görüldüğünü belirten UEFA yetkilileri, bu oyuncuları, 17 Aralık'a kadar geçici olarak maçlardan men etmişti.

Yasakları hemen başlayan futbolcular, Beşiktaş maçında yer almamıştı.

17. haftanın perdesi açılıyor

Beşiktaş galibiyetle bitirmek istiyor

Bursaspor ile 81. maç

Beşiktaş başarılı olmak için Tabata'yı kazanmalı

Günün içinden

Neşeli saatler!

Ligin balayı tarafını yaşıyoruz

BEŞİKTAŞ GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ...

ANA SAYFA İÇİN TIKLAYINIZ...