Carlos'tan tavsiye

Cuma 18.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 18.12.2009 15:35
ABONE OL
Fenerbahçe ile yollarını ayıran Brezilyalı yıldız futbolcu Roberto Carlos, Türkiye'ye ilk geldiği günden bu zamana kadar çok güzel dönemler geçirdiğini belirterek, ''Veda ediyorum, ama geriye baktığımda mutluyum'' dedi.

Roberto Carlos, FB TV'de yaptığı açıklamada, Türkiye'de zaman zaman üzüntülü, zaman zaman sevinçli günleri olduğunu kaydederek, ''Bu 'son' gibi gözükse de bu sondan sonra birden fazla buluşmalar olacak, arkadaşlıkların devamı olacaktır. Buradan mutlu bir şekilde ayrılıyorum'' diye konuştu.
Konuştuğu herkese Fenerbahçe, İstanbul ve Türkiye hakkında güzel şeylerden bahsettiğini anlatan ünlü futbolcu, şöyle devam etti:

''Daha önce beraber oynadığım arkadaşlarım Fenerbahçe'yi isim olarak biliyorlar, ama benim içinde olduğum kadar bilmiyorlar. Ben de her zaman onlara çok olumlu düşüncelerimi söyledim. Çünkü, burada güzel şeyler var. Kulübün yapısını, arkadaşlık ortamını, başkanın ve yönetimin kulübe olan sevgisini söylediğimde onlar da Fenerbahçe hakkında bilgi sahibi oluyorlar.''

ŞAMPİYONLAR LİGİ ŞAMPİYONLUĞU ÖZELDİR

Roberto Carlos, ileride Fenerbahçe'yi UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonu olarak görmek istediğini söyledi.

Brezilyalı yıldız, ''Fenerbahçe ile ilgili en büyük hayalin nedir? Fenerbahçe'yi nerede görmek istersin?'' sorusu üzerine, ''Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi şampiyonu olması. Türkiye Ligi şampiyonluğunu her zaman elde edebilir. Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu Fenerbahçe için özeldir. Benim de Fenerbahçe'yi görmek istediğim yerdir'' şeklinde konuştu.

FENERBAHÇE LİG VE TÜRKİYE KUPASI'NI ALACAKTIR

Roberto Carlos, Fenerbahçe'de olduğu dönemde, Zico'nun teknik direktörlüğünde UEFA Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale kadar çıktıklarını anımsatarak, ''Her ne kadar lig kupasını alamasam da iki tane TFF Süper Kupa kaldırma şerefine eriştim'' dedi.

Bundan sonra Fenerbahçe'yi televizyondan izleyeceğini belirten ünlü futbolcu, ''Televizyondan izleyecek olsam da Fenerbahçe'nin ligde şampiyon olacağını, Türkiye Kupası'nı alacağını ve Avrupa Kupası'nda sonuna kadar gideceğine inanıyorum. Futbolcular gelir geçer, ama Fenerbahçe'nin ve kulüplerin büyüklüğü her zaman kalır'' diye konuştu.

Roberto Carlos, unutamadığı maçların sorulması üzerine de, ''Unutamadığım maçlar, Galatasaray ve Beşiktaş'a karşı kazandığımız her maç. Ayrıca, Fenerbahçe formasıyla kafayla attığım ilk gol. Bunlar hiç unutamayacağım anlar'' dedi.

FENERBAHÇE DÜNYADA TANINMAYA BAŞLADI

Fenerbahçe'nin ilk kurulduğu andan itibaren büyük bir kulüp olduğunu belirten Brezilyalı yıldız, kulübün son zamanlarda yaptığı sıçramayla dünyada tanınmaya başladığını da söyledi.

''Her takımın dönem dönem tanındığı, dönem dönem de geri planda kaldığı zamanlar vardır'' diyen ünlü futbolcu, ''Ancak Fenerbahçe son zamanlarda yaptığı sıçramayla kendi ülkemde ve dünyada tanınmaya başladı. Fenerbahçe büyüme ve tanınma sürecinde. Yurt dışında konuştuğum herkese Fenerbahçe'nin dünyada ne kadar güçlü bir kapasiteye sahip olduğunu anlatmaya çalışıyorum'' ifadelerini kullandı.
Türkiye'de her şeyi özleyeceğini, takım arkadaşlarını, formasını, burada sahip olduğu her şeyin özlemini duyacağını kaydeden Carlos, Fenerbahçe geçirdiği her anın güzel olduğunu söyledi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleriyle her zaman sevgi ve saygı içinde birlikte olduklarını anlatan Brezilyalı yıldız, ''Başkanımız ve yönetim kuruluna, bana Fenerbahçe'nin kapısını açtıkları için ve Fenerbahçe'nin içindeki güzellikleri gösterdikleri için teşekkür ediyorum. Yöneticilerden özellikle Murat Özaydınlı ve Ali Koç'un bende ayrı bir yeri var. Onlarla ayrı bir ilişkimiz oldu. Onlara da verdikleri destekten teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

CARLOS'TAN TAVSİYE

Roberto Carlos, Türkiye ve İstanbul'un hayatında bulunduğu en güzel yerlerden biri olduğunu, uçakla Türkiye geldiği andan itibaren kendini Türklerden biri olarak hissetmeye başladığını, bütün dünya insanlarına Türkiye için görünmesi gereken bir yer olarak bahsedeceğini kaydetti.

Brezilyalı futbolcu, ''Türk halkına tavsiyelerin var mı?'' şeklindeki soru üzerine, ''Önemli olan yaşadığımız bu dünyada mutlu olabilmek. Dürüst, samimi, içinde çok fazla vahşet olmadan, çok fazla paraya kafayı takmadan mutlu olabilmek. Önemli olan insanların mutluluğudur. İnsanlar dışardaki olumsuz şeyleri çok fazla takmadan yaşasın, mutlu olsun'' dedi.

Son olarak, Fenerbahçeli taraftarlara da teşekkür eden Roberto Carlos, ''Geldiğim ilk andan itibaren bana gösterdikleri ilgiden dolayı taraftarlara teşekkür ediyorum. Her zaman için taraftarımız takımına sahip olan kişilikte oldular. Bir futbolcunun sahaya çıkıp, stadın her yerine ismi çağrılarak gitmesi hayatımda ilk defa gördüğüm bir şeydi. Taraftarlar takımlarına destek olmaya devam etsinler'' diye konuştu.