Çöz beni arapsaçı

Daha önce Beşiktaş'ın 30. haftada şampiyonluğu garantileyebileceğini iddia eden Mustafa Denizli geri adım attı: "İşler arapsaçına döndü. Tahminim gerçekleşmeyebilir"

Cuma 18.12.2009
Son Güncelleme: Cuma 18.12.2009
ABONE OL
Ligin ilk devresini bugün Bursaspor ile oynayacağı kritik maçla kapatacak olan Beşiktaş'ta teknik direktör Mustafa Denizli, şampiyonluk zamanıyla ilgili söylediği sözleri değiştirdi. Dün basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelen tecrübeli çalıştırıcı, "Bu iş 30. haftada biter. Düşüncem, Beşiktaş o haftada şampiyonluğu garantiler" şeklindeki tahmininden geri adım atarak, "Tablo değişti" dedi. İşte gazetecilerle uzun bir sohbet gerçekleştiren Denizli'nin sözlerinden öne çıkanlar:
Tam olarak 'Beşiktaş şampiyon olur' demedim aslında. '30. haftada şampiyon belli olur' demiştim. Ancak işler arapsaçına döndü. Tahminin gerçekleşmeyeceği bir tablo ortaya çıktı. Şu an bir şey söylemek müneccimlik olur. Durum 25. hafta itibariyle netlik kazanır.

HER MAÇI 6-5 KAZANSAK...
Ocak'taki seçimin bizimle yakından ilişkisi yok. Takımı etkilemez. Bu konu Beşiktaş'la ilgili düşüncelerim konusunda 10. sırada yer alır.
Beşiktaş'ın 4-5-1'e yakın bir sistemle oynadığı gözlemleniyor. Ama biz tek değil, 3 forvetle oynuyoruz. 4-3-3, zaman zaman da 4-2-2-2 oynuyoruz. Ernst ve Fink ön libero olarak algılanıyor. Onların her maçta hücum denemeleri vardır. Hücum futbolunun en büyük destekçisiyim. Beşiktaş 2-0 veya 3-0 kazanacağına, 6-5 kazansın. 1-0 kazanılan maç sonrası yüzüm asılır.

HEDEF DOĞRUYDU AMA...
Şampiyonlar Ligi başladığında düşündüğümüz çizgide değildik. 7-8 puandan bahsetmiştim. Hedef doğruydu ancak ulaşamadık.
Üç büyük kulüpten hiçbirine üye olmadım. Futbol yaşantımın geçtiği Altay'da ise divan üyeliği aldım. Altay farklı. Orada görev alırım.
Eskişehir Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'ın Batuhan'ı istemesi doğal. Orada geçen sezon çok iyiydi. (Çalımbay'ın, 'Beşiktaş isterse Tabata'yı alırız' sözleri için de) Çalımbay'ın söyledikleri çok açık, eğer Beşiktaş isterse.