Mersin'de şike iddiası

Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Mersin İdmanyurdu'nda, 4-1 kazanılan Girensunspor maçında 'şike' yaptığı iddiaları yalanlandı.

Cuma 18.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 18.12.2009 13:32
ABONE OL
Ali Kahramanlı, Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Işık ve Basın Sorumlusu Celal Ata ile birlikte kulüp binasında ortak bir açıklama yaptı. Ligde ardı ardına alınan kötü sonuçların herkesten çok kendilerini üzdüğünü kaydeden Kahramanlı, bununla birlikte sezon başında belirlenen hedeflerden şaştıklarını, ancak her şeyin henüz bitmediğini vurguladı. Başarısızlığın nedenlerini tek tek ortadan kaldırdıklarını, yeniden çıkışa geçme adına da teknik heyet, futbolcular ve yönetim olarak canla başla çalıştıklarını söyleyen Kahramanlı, bir takım eksikliklerin olduğunu ancak bunları giderme noktasında camianın birbirine kenetlendiğini, bunun da başarıyı getireceğine inandığını söyledi.

Ligin 4. haftasında kendi sahalarında oynadıkları ve 4-1 kazandıkları Giresunspor maçında 'şike' yapıldığı iddialarını da yalanlayan Ali Kahramanlı, "Giresunspor maçında Mersin İdmanyurdu şike yapmış derseniz buna çocuklar bile güler. Takımımız daha güçlü ve zirveyle yarışan takımları kendi evlerinde yenmiştir. Eğer bazı şanssızlıklar yaşamasaydık bugün zirvede yer alacaktık. Mersin İdmanyurdu'ndaki hiçbir yönetici arkadaşımız böyle saçma sapan bir habere muhatap olacak kişiler değildir. Bu yalan haberleri şiddetle kınıyoruz. Bu haberler, kötü niyetli kişiler tarafından uydurulmaktadır. Konuyla ilgili hukuki süreci başlattık. Türkiye Futbol Federasyonu da konuya el koymuştur. Daha fazla mağdur olmamamız için gerekli işlemler başlatılmıştır. Mersin İdmanyurdu tek vücut halindedir. Akılcı, gerçekçi basın kuruluşları da bu saçma sapan haberleri yalanlamıştır" diye konuştu.

Mustafa Ağaoğlu'nun istifasıyla boşalan Futbol Şube Sorumluluğu görevine As Başkan Mehmet Işık'ın getirildiğini de açıklayan Kahramanlı, ligin ikinci yarısıyla birlikte yeniden çıkışa geçeceklerini, Teknik Direktör Serhat Güller'in iyi niyetinden de hiçbir şüphelerinin olmadığını, teknik heyete ve futbolculara da sonuna kadar güvendiklerini belirtti. Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Işık da, yönetim olarak birlik ve beraberlik içinde olduklarını, herhangi bir kırgınlık ya da küskünlüğün söz konusu dahi olmadığını ifade ederek, "Zor bir görev üstlendiğimin farkındayım. Bu bilinçle hareket ederek, Mersin İdmanyurdu'nun başarısı için maddi ve manevi her türlü desteği vereceğimden hiç kimsenin şüphesi olmasın" dedi.