Yıldızlar sahaya çıkmak için bekliyor

Kobe Bryant, kendisinin ve arkadaşlarının oluşturacağı ABD Milli Takımı'nın, herkesin hedef takımı olacağını ve herkesin onları yenme hedefiyle sahaya çıkacaklarını söyledi.

Cuma 18.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 18.12.2009 13:15
ABONE OL
2010 FIBA Dünya Şampiyonası'nın kura çekimi sonrasında ABD güçlü bir gruba düştü. ABD, Hırvatistan, Brezilya, Slovenya, İran ve Tunus'un oluşturduğu güçlü B Grubu'nda yer aldı.

Kura çekiminin hemen ardından, Los Angeles Lakers'da forma giyen Kobe Bryant, kendisinin ve arkadaşlarının oluşturacağı ABD Milli Takımı'nın, herkesin hedef takımı olacağını ve herkesin onları yenme hedefiyle sahaya çıkacaklarını söyledi. ABD'li yıldız, son günlerde özellikle İstanbul'da çok popüler çünkü 2010 FIBA Dünya Şampiyonası'nın promosyon kampanyası "Devler Buluşuyor"un reklamındaki yüzlerden biri.
Kobe Bryant'ın Haliç Köprüsü üzerinde ABD Milli Takımı forması ile dribling yaparken yer aldığı kampanya resminin afişi, İstanbul'un birçok noktasına asılmış durumunda.

Bryant'ın Lakers'dan takım arkadaşı Pau Gasol ve Milwaukee'nin Avustralyalı yıldızı Andrew Bogut da 2010 FIBA Dünya Şampiyonası'nın reklam kampanyasında yer alan diğer yıldız isimler.

2006 FIBA Dünya Şampiyonası'nın MVP'si olan Gasol, Milwaukee galibiyetine 26 sayı ve 22 ribaund ile mücadele etti. Gasol'un promosyon kampanyası dahilindeki fotoğrafları henüz afişlerdeki yerlerini almadı.
2010 FIBA Dünya Şampiyonası'nda forma giymesi muhtemel yıldızlardan bir diğeri de Dallas Mavericks'te forma giyen Alman yıldız Dirk Nowitzki.