Ankaragücü'nden kırgın ayrıldı

Pazartesi 21.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 21.12.2009 11:40
ABONE OL
Aroma Bayanlar Voleybol Birinci Ligi'nde, geçen hafta kulübe istifasını sunan Ankaragücü Antrenörü Barbaros Çelenk, yönetime kırgın olduğunu söyledi.

Takımı 2007 yılından bu yana çalıştırdığını ve beraber 3. Lig'den 1. Lig'e kadar yükseldiklerini anlatan Çelenk, ''Beni istifa sürecimde ve sonrasında yönetimden kimse aramadı. En azından istifamı sunduğumda başkan Ahmet Gökçek'in beni çağırıp konuşmasını beklerdim'' dedi.

Ahmet Gökçek ile sadece bir kez tanıştırıldığını ve sonrasında hiç görüşme fırsatı bulamadığını dile getiren Çelenk, şöyle konuştu:

''Ankaragücü, Türkiye'nin en büyük kulüplerinden ve camialarından biri. Ben daha önce hep kurum takımlarıyla çalıştım ama bu insanlar profesyonel. Ankaragücü'nü tüm Türkiye tanır. Bu açıdan böyle kulüplerin voleybola girmesi çok önemli, ancak kulüpte sistem sorunu var. İletişimde kopukluk var. Olmaması gereken şeyler oldu. İçim kan ağlıyor. Ankaragücü benim için hep hüzünle biten bir şey olacak.''

Çelenk, istifasını Cemal Aydın'a vermesinin kulüpte sorun yarattığını belirterek, ''Ama benimle muhatap olan tek kişi oydu, ne yapabilirdim? (Sizin idareciniz, muhatabınız bu) dediler de biz mi konuşmadık'' diyerek kendini savundu.

''CEMAL BAŞKANIN EMEĞİ ÇOK BÜYÜK''
Cemal Aydın'ın 2007 yılında kendisini göreve getirdiğini ve o günden bu yana voleybol takımına büyük emeğinin geçtiğini söyledi. Onursal başkanlığı döneminde bile Aydın'ın voleybol takımına olan desteğinin sürdüğünü ifade eden Çelenk, ''3. Lig'i namağlup tamamladık. 2. Lig'de tek yenilgi aldık. Çok çalıştık. Ekonomik sıkıntımız hep oldu ama biz takım olarak iyi bir diyalog kurduk'' dedi.

Ligde Fenerbahçe Acıbadem, Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom, Eczacıbaşı Zentiva karşısındaki yenilgilerin ardından almaları gereken en önemli maçlarda Yeşilyurt'a ve Nilüfer Belediyesi'ne 3-2 yenildiklerini anlatan Çelenk, şöyle konuştu:

''Karşıyaka'yı 3-2 yendik. Son Fenerbahçe maçında da 3-2 yenildik. Bu kadar yenilgi Ankaragücü'nde sıkıntıya yol açtı. Anlıyorum, hak veriyorum ama biz bu maçlarda çok güzel görüntüler sergiledik. Çok iyi oyun oynadık ve mücadele ettik. Çok umut vadeden bir takımdık. Sonuçta henüz 2-3 sezonluk bir takımız. Karşımızda ise 20 yıllık kulüpler var. Bu işler kolay olmuyor. Bunları Cemal Aydın'a anlattığımda anlıyor, çünkü işin içinde. Ama yönetim (hocam takım kötü gidiyor) dediğinde bunları söylesem de kimse anlamıyor. Ben bunu diğer idarecilere anlatamadım bir türlü. Kötü gidiyoruz ama iyi oynuyoruz, hiç bir zaman kötü oynamadık. Puan aldık hep.''

''BU YÖNETİMDE MADDİ SIKINTI NİYE, ANLAYAMADIM''
Ankaragücü'nün çok büyük bir kulüp olduğunu, bu nedenle çekilen maddi sıkıntılara bir anlam veremediğini dile getiren Çelenk, ''Çok sıkıntı çektik. Salonun ışıkları bile yanmıyordu, sonradan yapıldı. Oyuncuların paraları 4 aydır ödenmiyordu. Kızlara verecek cevap bulamadım. Böyle bir yönetimde ekonomik sıkıntı niye anlayamadım. Ama biz gerçekten bu işleri para için yapan bir ekip değildik. Bizimki manevi tatmindi. Çok severek yaptık. Ben geçen sezonki 2. Lig şampiyonluğundan kalan primlerimi bile hala almadım. Oyunculara ödendi bize ödenmedi. Maddi getirisi yoktu bu işin ama biz çalışmaktan hiç gocunmadık'' ifadelerini kullandı.

''İKİ YÖNETİM ARASINDAKİ SIKINTI BİZE YANSIMAMALIYDI''
Çelenk, 2 yönetim arasındaki sıkıntının voleybola yansımaması gerektiğini belirterek, ''Ama doğal olarak yansıdı. Yönetimden sadece Ayhan Atalay ve Kemal Ünsal ile görüştüm, bazı sıkıntıları paylaştık. Gökçek ile görüşemedik. Sanırım futboldan bize zaman kalmadı ama sorunlar oturup konuşulabilirdi'' dedi.

''PELİN'İ ÇOK İSTEDİM''
Barbaros Çelenk, istifasının ardından milli pasör Pelin Çelik'in transfer edildiği hatırlatıldığında ise şunları söyledi:

''Pelin'i almayı çok istedim, yeni antrenöre kısmet oldu. Kendisi çok düzgün bir oyuncu ve kaliteli bir insan. Ama o dönem olmadı anlaşma sağlanamadı. Maddi konularda pürüz çıktı. Biz de yabancı aldık ama bizim pasör sıkıntımız olduğunu tüm camia biliyordu. Neden o dönem alınmadı da şimdi alındı, bilmiyorum. Pelin o takıma çok şey verecektir. Zaten Ankaragücü hak ettiği konumda değil, çok daha iyi bir yeri hak ediyor.''

''YENİ EKİP İYİ BİR SEÇİM''
Takımın başına getirilen Ali Oktay ve yardımcısı Hakan Kayhan'ın iyi bir ekip oluşturduğunu belirten Çelenk, ''Yeni ekip iyi bir seçim olmuş. Umarım Ankaragücü çok daha iyi yerlere gelir'' dedi.
İstifa sürecinde 1 hafta gözüne uyku girmediğini kaydeden Çelenk, sözlerini şöyle tamamladı:
''Çok emek harcadım. Karşılığının böyle olması beni üzdü. Benim için Ankaragücü defteri kapandı, yeni bir sayfa açtım. Belki yeniden alt liglerden bir takımı çalıştırabilirim ya da kendimi akademik kariyerime verebilirim. Şu an net bir şey yok.''