Yattara bitti!

İngiltere'de muayene olan Gineli için operasyon kararı alındı. Eklem yerinde kemik parçası tespit edilen ve 3 ay sahalardan uzak kalacak Yattara'nın sözleşmesi askıya alınabilir

Pazartesi 21.12.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 21.12.2009
ABONE OL
Trabzonspor'da sezon başı oynadığı hazırlık karşılaşmasında sakatlanan ve bir türlü iyileşemeyen İbrahima Yattara'dan iyi haber gelmedi. Londra'da 4 ünlü doktora muayene olan Gineli futbolcunun bıçak altına yatacağı açıklandı. İngiltere'de yapılan kontroller sonrasında eklem yerinde bir kemik parçası tespit edilen Yattara'ya doktorlar ameliyat kararı verdi. Londra'dan Belçika'ya geçen Yattara'nın "Türkiye'de mi yoksa yurt dışında mı?" ameliyat olacağı kesinlik kazanmadı. Trabzonspor Sağlık Heyeti Kurulu Başkanı Dr.İrfan Coşkun, "Yattara 2.5 ila 3 ay arası sahalardan uzak kalacak. Ameliyat tarihi ve nerede olacağı konusunda daha karar vermedik. Yurt dışından Yattara'nın dönmesini bekliyoruz" ifadesini kullandı.

YÖNETİM MASAYA OTURACAK
Bu arada 2012 yılına kadar Trabzonspor'la sözleşmesi olan Yattara'nın ameliyat sonrası sezonu kapadığı da iddia edildi. 1 milyon 600 Euro garanti para alan Gineli yıldızın sözleşmesinin askıya alınması da gündeme geldi. Bu konuyla ilgili kararı bordo-mavili yönetim, Yattara ile yapacağı toplantı sonrasında verecek.