Carlos: Veliahtım Onur

Türkiye'den ayrılmasına saatler kala konuşan Carlos, Fenerbahçe'de şampiyonluk yaşayamadığı için üzgün olduğunu belirtti ve veliahtı olarak genç Onur'u gösterdi

Salı 22.12.2009
Son Güncelleme: Salı 22.12.2009
ABONE OL
Fenerbahçe'ye veda eden Roberto Carlos, Türkiye'den ayrılmasına saatler kala, son özel röportajını FOX TV'ye verdi. Brezilyalı oyuncu, Fenerbahçe'de şampiyonluk yaşayamamanın üzüntüsünü her zaman içinde yaşayacağını söyledi. İşte Carlos'un sözleri:

* Ben şampiyonluk yaşayamadım, ama Fenerbahçe bu yıl hem ligi hem de kupayı kazanacak. Daum, şampiyonluk için sezon başından beri çok iyi bir çalışma örneği sergiliyor.

* Başkanın 3 yıl üst üste şampiyonluk sözü vermesi bana göre doğru bir davranış. Çünkü bu, takımına olan güvenini gösterir. Aziz Yıldırım, kulübü için her zaman daha iyiyi istiyor.

* Colin Kazım, benim çok sevdiğim hatta kardeşim diyebileceğim biri. Ona saygısızlık yapıldığını düşünüyorum. Önder'e de büyük saygım var. Lütfen oyuncuların özel yaşantısına biraz daha saygı duyalım.

İLK YARIDA GOL KRALLIĞINDA SON DURUM

DÜNYANIN EN SEKSİ BAYAN SPORCULARI

İLGİNÇ STADYUM FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

'ZICO MODERN BİR HOCA'
* Ben gidiyorum; ama Fenerbahçe'de halen çok kaliteli futbolcular var. Benim bölgemde Vederson ve Andre Santos çok başarılı olacaktır. Fakat yine benim mevkiimde yer alan genç Onur, sonuna kadar oynayabilecek yetenekte. Ona 'Veliahtım' diyebilirim.

* Türkiye benim için çok güzel bir tecrübe oldu. Burada güzel şeyler verebildiğimi görüyorum. 2.5 yıl sonunda içimde yeniden Türkiye'ye dönme isteğini hissediyorum.

2000'LERİN EN İYİ 10 YABANCI SPORCUSU

SON 10 YILA DAMGASINI VURAN FUTBOL OLAYLARI

* Zico çok modern bir teknik direktör. Aragones ise işine fazlasıyla konsantre. Daum ise hem futbol hem de insan olarak çok tecrübeli. Ama üçü arasında bir isim söylemem gerekirse kesinlikle 'Zico' derim. Çünkü onun hayranıyım. Ayrıca futbolculuğumda da Zico'dan çok şey öğrendim.

* Avrupa kariyerimi 16 yıl sonra bitiriyorum. Ülkeme döneceğim için çok heyecanlıyım. Ailemin ve eşimin yanında, yeni doğacak bebeğimin yanında Brezilya'da bütün sevdiklerimle birlikte mutlu güzel seneler geçireceğim.

* Yeni doğacak bebeğimin adı Manuella olacak. Manuella benim sekizinci çocuğum olacak. Umarım bebeğim sağlıklı bir şekilde dünyaya gelir.