Çaykur Rizesporlu taraftarlardan tepki

Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Çaykur Rizespor'da, ilk yarıda elde edilen başarısız sonuçların ardından, bir grup taraftar teknik direktör Mehmet Şansal'ın istifası ve kombine kart ücretlerinin iadesi için imza kampanyası başlattı.

Salı 22.12.2009 00:00
ABONE OL
Cumhuriyet Caddesi'nde yapılan imza kampanyasına yaklaşık 50 kombine kart sahibi katılarak ücretlerinin iadesi için Çaykur Rizespor Kulübü Başkanlığına dilekçe yazdı.

Taraftarlar adına bir açıklama yapan Oktay Kamburoğlu, Çaykur Rizespor'un gerçek sahiplerinin Rizeliler olduğunu belirterek, ''Ancak gelinen noktada ilk yarıda gösterilen performans bizleri derinden yaralamıştır. Göreve getirilen teknik direktör Mehmet Şansal'ın aile ilişkileri nedeniyle göreve getirilmesi başarının yakalanacağı inancımızı ortadan kaldırmıştır. Alınan sonuçlar bunu açıkça ortaya koymuştur. Artık gelinen noktada Çaykur Rizespor'un maçlarını izlemek bizlere mutluluk yerine acı vermektedir'' dedi.
Ekonomik istikrar söylentileri ile taraftarın uyutulduğunu ifade eden Kamburoğlu, ''Yönetimden başarı için radikal kararlar alınmasını istiyoruz. Bunda ilk başta Çaykur Rizespor'a yakışır bir teknik ekibin göreve getirilmesi gelmektedir. Aksi taktirde kombine biletlerimizin iadesi ve ücretlerinin tarafımıza iadesini istiyoruz. Bunun için dilekçe yazarak imza topluyoruz. Bu dilekçeleri toplu olarak kulübe sunacağız. Bu kulübü kimse aile şirketi sanmasın, eğer aile şirketi sanıyorsa kendi soyadlarını taşıyan taraftarlarla stadı doldursunlar'' diye konuştu.

Kombine kartları için yaklaşık 150 kişinin dilekçe yazarak imzaladığı, yarın akşama kadar toplanan dilekçelerin toplu olarak kulübe ulaştırılacağı kaydedildi.