Messi itiraz ediyor mu?

Bakan Faruk Özak, SABAH'a konuştu: Hakkı yenen, hak yediği zaman da isyan etmeli. Messi'nin hiç itiraz ettiğini gördünüz mü?

Salı 22.12.2009
Son Güncelleme: Salı 22.12.2009
ABONE OL
Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Türk sporunu A'dan Z'ye masaya yatırdı ve SABAH'a önemli açıklamalar yaptı. İlk olarak futbola değinen Faruk Özak, "Federasyon (TFF) ve Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) işi çok zor. Herkesin gözü onların üzerinde. Kulüp başkanları, futbolcular, teknik adamlar, tribündeki seyirci ve basın, TFF ve MHK'ye çeşitli eylemlerle müdahale edebiliyorlar" dedi. "Özellikle hakemler konusunda herkes çok konuşuyor" ifadesini kullanan Spor Bakanı, "Bu yüzden baskı altına alınıyorlar ve maçlara iyi hazırlanamıyorlar. Her yenilgide federasyon ve hakemleri suçlamak doğru değil. Futbolcular hakemlere karşı art niyetli davranmamalılar. Her karara itiraz etmemeliler. Çünkü tribünleri etkiliyorlar. Siz hiç dünya yıldızı Messi'nin bir karar sonrası hakeme uzun süre itiraz ettiğini gördünüz mü?" yorumunda bulundu.

TEK TARAFLI İSYANA 'HAYIR'
Futbolda her kesimi sağduyulu olmaya çağıran Faruk Özak, "Özellikle kulüp başkanları hakları yendiği zaman nasıl isyan ediyorlarsa, hak yedikleri zaman da aynı isyanı etmeliler. Futbolcular maç içinde 'Goldü' veya 'Değildi' diye hakemlere yardımcı olmalılar. Teknik direktör 'Yanlış taktik nedeniyle yenildik' diyebilmeli. Yoksa bunların önü kesilemez" iddiasında bulundu. Futbol Federasyonu'nun iyi çalıştığını kaydeden bakan Özak, "Ancak sürekli eleştiriliyorlar. Unutulmasın ki, baskı altına alınan her kurum hata yapabilir" şeklinde konuştu.

İLK YARIDA GOL KRALLIĞINDA SON DURUM

DÜNYANIN EN SEKSİ BAYAN SPORCULARI

İLGİNÇ STADYUM FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

"ŞİDDETİN KÖKÜ KAZINACAK"
Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak, son haftalarda spor gündemini sarsan futbol maçlarındaki şike iddialarına da açıklık getirdi. Bu durumu kuracakları Spor Mahkemeleri'nde masaya yatıracaklarını kaydeden Faruk Özak, "Sporda özellikle futbolda şike ve teşvik iddialı her sezon gündeme gelir. Şiddet olayları da gerek statlarda gerekse salonlarda meydana geliyor. Bunların kökünü kazımak için radikal kararlar almak zorundayız. Kimsenin yaptığı yanına kar kalmamalı" ifadesini kullandı.

2000'LERİN EN İYİ 10 YABANCI SPORCUSU

SON 10 YILA DAMGASINI VURAN FUTBOL OLAYLARI

"ŞİKENİN SONU HAPİSTİR"
"Adalet Bakanlığı ile koordinasyonlu olarak yoğun bir çalışma içerisindeyiz" açıklamasını yapan Spor Bakanı Faruk Özak, "Şike, teşvik ve şiddetin Türk Ceza Kanunu'nda yer almasını sağlayacağız. Genel hukuk prensibi içerisinde Spor Mahkemeleri kurulacak ve savcılar geniş yetkilerle görev yapacak. Suçlu bulunanlar, hapis yatacaklar. Doping yapana değil; yaptırana ceza verilecek. Suç işleyenler, cezasını cezaevinde çekecekler" diyerek bu konu hakkındaki sözlerini tamamladı.