"Serkan Beşiktaş kalesini rahatlıkla korur"

Beşiktaş'ın transfer gündeminde yer alan Milli kaleci Serkan Kırıntılı'nın ilk antrenörü Ahmet Ziya Yüce, ''Serkan, Beşiktaş kalesini rahatlıkla korur ve siyah-beyazlı takıma gittiği haftadan itibaren de A Milli Futbol Takımı'nın birinci kaleci adayıdır'' dedi.

Çarşamba 23.12.2009 00:00
ABONE OL
Yüce, dayısı olduğu Serkan Kırıntılı'nın futbola 10 yaşında kendisinin de formasını giydiği Adanaspor'un altyapısında başladığını ifade etti.

Altyapıdaki başarısının ardından Serkan'ın kısa sürede Genç Milli Takıma kadar yükseldiğini belirten Yüce, Serkan'ın Turkcell Süper Lig'de ilk kez Adanaspor'un formasını 2003-2004 sezonunda deplasmanda Konyaspor'a karşı giydiğini ifade etti.

O dönemde kendisinin de Adanaspor'un teknik sorumluluğunu yaptığını ve birinci kalecileri Atilla'nın sakatlanması sonucu Serkan'a forma verdiğini belirten Yüce, ''Konyaspor'un ardından oynadığı Fenerbahçe maçında da başarılı bir performans sergileyince Türkiye'nin gündemine geldi'' dedi.
Yüce, Serkan'ın daha sonra Ankaragücü ile 5 yıllık sözleşme imzaladığını ve bu sözleşmesinin 1 Ocak 2010'da sona ereceğini ifade ederek, şunları kaydetti.

''Serkan bugüne kadar 135 Süper Lig maçında oynadı ve bu süre içinde A Milli Takıma kadar yükseldi. 23 yaşındaki bir kaleci Süper Lig'de bu kadar oynamışsa ona saygı duymak ve önünü kapatmamak lazım. Türk futbol tarihinde bu yaşta bu kadar süper lig maçı oynayan başka bir kaleci yok.

Serkan libero gibi oynayan ender kalecilerden biri. Zaman zaman kötü göründüğü maçlar oldu, ancak bu da Ankaragücü defansında çok değişiklik yapıldığı dönemlerde gerçekleşti. Defans bloğunun değişmediği dönemde ise Ankaragücü en az gol yiyen takımlar arasında yer aldı.''

''SERKAN'A HAKSIZLIK YAPILIYOR''

Yüce, şu an Serkan'a Ankaragücü'nde haksızlık yapıldığını ve takımdan ayrılmaması için yerine Senecky'nin oynatıldığını öne sürerek, şöyle devam etti:

''Başarılı olan A Milli Takım seviyesinde bir kaleciyi yıpratmamak ve önünü kapatmamak lazım. Serkan, Türkiye için bir değerdir ve layık olduğu yere geleceğine inanıyorum. 1 Ocaktan itibaren serbest kalacağı için de aralarında Beşiktaş'ın da bulunduğu birçok takım kendisini istiyor. Eğer transfer olursa Beşiktaş kalesini rahatlıkla korur. Siyah-beyazlı takıma gittiği haftadan itibaren de A Milli Futbol Takımı'nın birinci kaleci adayıdır.''