'2016 bizim olmalı'

Türkiye’nin EURO 2016 adaylık logosu tanıtımında konuşan TFF Başkanı Mahmut Özgener, "Böyle büyük bir organizasyonu ülkemizde düzenlemeyi her şeyden çok istiyoruz” dedi

Perşembe 24.12.2009
Son Güncelleme: Perşembe 24.12.2009
ABONE OL
Türkiye'nin EURO 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylık logosu dün İstanbul Swiss Otel'de yapılan törenle tanıtıldı. Üst düzey katılımın olduğu logonun tanıtımında konuşan Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak ile Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, bu organizasyonu ülkemize getirebilmek için herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini vurgulayarak, "Kazanma şansımız çok yüksek" dedi. Bakan Özak, "Bu şampiyonayı İtalya ve Fransa'nın iki kez yapmış olması tecrübe açısından onlara artı getiriyorsa da daha önce yapmaması, bu konudaki arzusu ve kapasitesiyle Türkiye'nin avantajlı olduğunu düşünüyorum" dedi.

'NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ'
Federasyon Başkanı Mahmut Özgener ise hazırlık ekibinin adaylık için 10 aydır yoğun bir şekilde çalıştığını vurgulayarak "Türkiye'de EURO 2016'yı düzenlemeyi her şeyden çok istiyoruz. Böyle büyük bir organizasyonun ülkemizde düzenlenmesi için ne gerekiyorsa yapacağız" diye konuştu.

*SPOR TURU İÇİN TIKLAYINIZ...