3 bin futbol yıldız adayı yetiştirilecek

Perşembe 24.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 24.12.2009 12:25
ABONE OL
Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF), ''3 bin futbol yıldız adayı yetiştirilecek projesi'' çerçevesinde, Futbol Geliştirme Merkezi tarafından oluşturulan Futbol Teknik Eğitim Merkezleri (FTEM) Nevşehir'de 36 yetenekli çocuğa futbol öğretiyor.

Nevşehir'deki çalışmalarını Gazi Stadyumunda sürdüren Futbol Teknik Eğitim Merkezi, kendi bünyesinde görevli antrenörler tarafından seçilen 10-11-12 yaşlarındaki 36 yetenekli çocukla belirlenen program dahilinde çalışmalara devam ediyor.

FTEM Okul Futbol Koordinatörü Ziya Bukan yaptığı açıklamada, sporculara sadece futbol eğitimi vermediklerini, bu programı diğer futbol okullarından ayıran en önemli faktörün, U-13, U-14, U-15 milli takımlarına ve kulüplerin altyapılarına yetenekli ve nitelikli oyuncular yetiştirme hedefiyle uygulanması olduğunu söyledi.

Bukan, sporcuları iki yıl boyunca yaptıkları yetenek taramaları ile keşfettiklerini belirterek, seçtikleri çocukların yanı sıra yetenekli olduğuna inananların da bir an önce kendilerine başvurmasını istedi.

Projenin planlanan süresinin 2 yıl olduğunu bildiren Bukan, bu süre içerisinde futbol altyapısında kazanılacak başarılar ile kalitedeki artışın projenin uzatılmasını ve geliştirilmesini sağlayacağını ümit ettiklerini ifade etti.

Bukan, yapılan bu çalışmaların yanı sıra kendi profesyonel futbolcularını yetiştirmek ve Nevşehir'i profesyonel liglerde temsil edecek takımlara sahip olmak için 2010 yılı Nisan ayı içerisinde yine TFF ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile ''herkes için futbol'' çalışmalarına başlayacaklarını sözlerine ekledi.