Adamı İnönü'de asarlar

Beşiktaş'ın '8 milyon Euro'luk fiyaskosu Rodrigo Tabata'nın devre arasında kiralanması fikrine, ağır eleştirilerden çekinen yönetim bu sözlerle sert tepki gösterdi

Perşembe 24.12.2009
Son Güncelleme: Perşembe 24.12.2009
ABONE OL
Sezonun ikinci devresinde takıma katılacak olan Matias Delgado'ya yer açmak için yabancı futbolculardan kimi göndereceğini kara kara düşünen Beşiktaş yönetimi, ismi gündeme gelen Rodrigo Tabata'yı veto etti. Bonservisi 8 milyon Euro'ya alınan Brezilyalı 10 numaranın bir türlü 11'de yer bulamaması, oynadığı maçlarda da istenen performansı sergileyememesi siyah-beyazlıları iyice sıkıntıya soktu. Bazı yöneticilerin, "Satmasak da sezon sonuna kadar bir takıma kiralık verelim" şeklindeki teklifine, başta başkan Yıldırım Demirören olmak üzere birçok yöneticinin camianın tepkisinden çekindiği için karşı çıktığı öğrenildi. Yöneticilerin, "Transferine ödenen yüksek rakamdan sonra Tabata'yı devre arasında gönderirsek İnönü Stadı'nda bizi asarlar. Tabata bu kulüpten gidecek ya da kiralanacak son kişi. Onu göndermeye değil kazanmaya bakalım" dedikleri ifade edildi.

*SPOR TURU İÇİN TIKLAYINIZ...

TABATA GÖRÜŞME ODASINA
Şampiyonlar Ligi'nde oynanan 6 karşılaşmada sadece 148 dakika forma giyen, ligde ise genelde kulübeye mahkum olan Tabata'yla tatil dönüşü bir görüşme yapmayı planlayan yönetimin, performansını artırmasını isteyeceği gelen haberler arasında.