"Futbol oynamalıyız"

Şenol Güneş, "Şu anki performansımız bize yetmez. Kazanırken bile yeterli değildik. Devre arası transfer olabilir. Bir kez daha söylüyorum; Trabzonspor futbol oynamalı" diye konuştu

Perşembe 24.12.2009
Son Güncelleme: Perşembe 24.12.2009
ABONE OL
Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, maçın ardından şunları söyledi: "Ben hem skordan hem de oyundan memnun değilim. Önce takımdaki anlayışı değiştirmeliyiz. Futbolu, oynama arzusunu, taktik anlayışımızı herşeyi değiştirmeliyiz. Kazandığımız maçlarda bile yeterli değildik. Devre arası transfer olabilir. Bizim yaratıcı oyuncularımız üretken değil çünkü kazanma arzuları yetersiz. Biz golü bulduktan sonra oyunun kontrolünü daha iyi yapabilirdik. Ama motivasyon eksikliği, güç eksikliği futbol anlayışının eksik olması bunu engelledi. Bir daha söylüyorum Trabzonspor futbol oynamalı, ilk önce bunu yapmalı. Kupadaki iddiamızı sürdürmek istiyoruz, ligde de yarışa devam edeceğiz.

ŞAMPİYON OLURUZ DİYEMEM
Tabii ki şampiyon oluruz diyemem. Ama yarışı sonuna kadar kovalayacağız. Bu istediklerimizi ise ancak iyi futbol ile yapabiliriz."
Öte yandan Güneş'in Colman'ı yedek bırakıp, Fenerbahçe maçında kadroya almadığı Engin'i dün 18'e alıp, ikinci yarıda oynatması dikkat çekti. Başkan Sadri Şener de, "G.Saray kısıtlı kadrosuna rağmen bizden daha iyi mücadele etti. Kendilerini kutluyorum, galibiyeti hak ettiler" şeklinde konuştu.

*GALATASARAY-TRABZONSPOR MAÇINDAN KARELER...

*SPOR TURU İÇİN TIKLAYINIZ...