'Hemen işleme koyun'

Selçuk Dereli dün hakemlik hayatını noktaladı. Haberi, 2016 Avrupa Şampiyonası logosunun tanıtıldığı toplantıda alan Mahmut Özgener, "Hemen işleme koyun" talimatını verdi

Perşembe 24.12.2009
Son Güncelleme: Perşembe 24.12.2009
ABONE OL
Türkiye Futbol Federasyonu, önceki gün UEFA hakem kategorilerinde yükselen FIFA hakemlerinin isimlerini açıkladı. Selçuk Dereli ile birlikte ikinci kategoride bulunan FIFA Hakemi Cüneyt Çakır, birinci kategoriye yükselerek UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarında düdük çalma şansını yakaladı. Ancak Çakır terfi ederken, TFF tarafından listenin dördüncü sırasına yazıldığı için yerinde sayan Türkiye'nin en kıdemli faal FIFA Hakemi Selçuk Dereli, hakemlik hayatına nokta koydu. Bu haberi, 2016 Avrupa Şampiyonası logosunun tanıtıldığı toplantıda MHK Başkanı Oğuz Sarvan'ın telefonuyla öğrenen Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Sarvan'ın "Ne yapalım?" sorusuna "Hemen işleme koyun" yanıtını verdi.

ÖZGENER DE BİLİYORDU
Mahmut Özgener'in istifa konusunda sergilediği bu kesin tavır, Selçuk Dereli'nin istifasının beklendiğini gösteriyordu. TFF'nin tutumu, UEFA'da kategori yükselemezse hakemliği bırakacağını dile getiren Selçuk Dereli için de sürpriz olmadı.
Dereli kendi internet sitesinde, "22 yıldır onurlu bir şekilde sürdürdüğüm hakemlik yaşamımı, gördüğüm lüzum üzerine sonlandırmış bulunuyorum. Gelmiş olduğum konuma katkısı bulunan herkese teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı. Selçuk Dereli, Türkiye'nin en kıdemli FIFA hakemi olmasına karşın, Oğuz Sarvan MHK'sinin göreve başladığı 2008 Şubat ayından bu yana tek bir derbi bile alamamıştı. Dereli'nin Fenerbahçe yöneticilerine karşı açtığı dava nedeniyle MHK'nin kara listesine girdiği iddiaları iki yıl içinde sarı-lacivertli ekibin sadece kupadaki Tokat maçında görev almasıyla adeta doğrulanmıştı.

*SPOR TURU İÇİN TIKLAYINIZ...