Bırakma noktasından zirveye

Cuma 25.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 25.12.2009 13:34
ABONE OL
Fenerbahçe'nin son dönemde parlayan yıldızı Özer Hurmacı'nın futbola ilk başladığı yıllarda futboldan kopma noktasına geldiği ortaya çıktı.

Son dönemde Fenerbahçe'nin en çok konuşulan ismi olan Özer Hurmacı, 19 yaşındayken az kalsın futbolu bırakma kararı alıyordu. 18 yaşında Almanya'dan Ankaraspor altyapısına gelen Özer Hurmacı, bir sezon PAF takımında forma giydikten sonra 2005-2006 sezonu öncesinde o dönemin teknik direktörü Samet Aybaba tarafından kadroda düşünülmeyerek Fethiyespor'a verilmek istendi.

Bu karara çok üzülen Özer, ister istemez Fethiyespor'un yolunu tuttu. Fethiye'ye giden Özer, burada beklemediği ortamla karşılaştı. Alerjik astım hastalığı bulunan Özer Hurmacı, Fethiye'nin nemli ve rutubetli havasında nefes almakta zorlanmaya başladı. Fethiyespor'a gönderilmenin verdiği hayal kırıklığı ve yaşadığı nefes alma problemi Özer Hurmacı'yı çok etkiledi. Özer, genç yaşına rağmen futboldan kopmayı bile aklına getirdi.

O dönemde Ankara'daki yöneticilerle telefon görüşmesi yapan Özer, Fethiye'de yapamayacağını ve çok zor günler geçirdiğini belirtti. O sezon TFF 3. Lig'de mücadele eden Keçiörengücü, Özer'i takıma katmak için harekete geçti. Melih Gökçek'in devreye girmesiyle Fethiyespor ikna edildi ve Ankaraspor ile resmi sözleşme imzalayan Özer Hurmacı, Keçiörengücü'ne kiralık verildi. Kısa bir süre önce futbolu bırakmayı düşünen Özer Hurmacı, Keçiörengücü'nde kısa sürede takımın yıldızı oldu. Profesyonel yaşam tarzıyla dikkat çeken Özer, TFF 3. Lig'de oynarken o dönem ümit milli takımı çalıştıran Reha Kapsal tarafından da kadroya çağrılmıştı. 2005-2006 sezonunda Keçiörengücü şampiyon olurken Özer
Hurmacı, Ediz Bahtiyaroğlu ile birlikte, Ankaraspor'un başına geçen Aykut Kocaman tarafından A takıma alınmıştı.

2006-2007 sezonundan itibaren Ankaraspor forması giymeye başlayan Özer Hurmacı kısa sürede kamuoyunun dikkatini çekmeye başladı. 3 sezon boyunca Ankaraspor'da başarılı bir performans ortaya koyan Özer, sezon başında 4.2 milyon Euro ve futbolcular İlhan Parlak ile Özgür Çek karşılığında Fenerbahçe'ye transfer olmuştu.

19 yaşında futboldan kopmayı bile düşünen Özer, profesyonel yaşamanın ödülünü aldı ve 23 yaşında geldiği Fenerbahçe'de son haftalarda düzenli olarak forma giyerek takımının en dikkat çekici ismi olmayı başardı.