Fener'in ideali Carew

Cuma 25.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 25.12.2009 12:07
ABONE OL
Fenerbahçe Teknik Direktörü Daum, ara transfer raporunu sportif direktör Aykut Kocaman'a verdi. Öncelikle hava toplarında etkili ve fizik gücü yüksek bir golcü talebinde bulunan Alman hoca, listenin başına Aston Villa'nın 1.93'lük yıldızı John Carew'i yazdı. Valencia'dan 2.02'lik Zigiç ile Salzburg'dan 1.97'lik Janko da adaylar arasında yer alıyor.

Daum'un ideali John Carew

Alman hoca Norveçli kuleyi ilk sıraya yazdı. Janko ve Zigiç de gözdeler arasında.

Fizik gücü yüksek
Bu sezon üç kulvarda birden zirvede dolaşan Fenerbahçe'de kadroyu güçlendirme çalışmaları başladı. Daum, tatile çıkmadan önce sportif direktör Aykut Kocaman'a ilk yarıyla ilgili raporunu verirken, planladığı gibi bir de eksik listesi sundu. Listenin başına "golcü" diye yazan hoca, aradığı özellikleri ise "Fizik gücü yüksek, havadan etkili" şeklinde tanımladı.

Teklif hazırlanıyor
Daum'un istediği ilk ismin ise daha önce de adı birkaç kez gündeme gelen Aston Villa'nın Norveçli yıldızı John Carew olduğu öğrenildi. İngiliz ekibiyle 2011'e kadar sözleşmesi olan Carew'in bonservisi 5 milyon euro civarında. Salzburg'lu Marc Janko ile Valencia'lı Zigiç de Daum'un gözdeleri arasında yer alıyor. Yönetim, Carew için bir teklif dosyası hazırlıyor.

*SPOR TURU İÇİN TIKLAYINIZ...