Goodison Park'ta bıraktı

MHK yetkisiline 'Kararımdan dönmem' diyen Selçuk Dereli'nin, Goodison Park'ta oynanan Everton-BATE Borisov maçında, hakem arkadaşlarına bırakma kararını açıkladığı öğrenildi

Cuma 25.12.2009
Son Güncelleme: Cuma 25.12.2009
ABONE OL
Avrupa ve dünyada Cüneyt Çakır'ın önü açılırken, kendisinin ikinci planda kalmasını hazmedemeyip, hakemliği bıraktığını açıklayan Selçuk Dereli, meğer olacakları biliyormuş. Dereli, Avrupa Ligi'nde yönettiği Everton-BATE Borisov maçı sonrası bu kararını, yardımcılarıyla da paylaşmış. Medyadan köşe bucak kaçan Dereli, telefonda görüştüğü bir MHK yetkilisine kararından dönmeyeceğini söyledi. MHK üyesine hakemlik geleceği için ortada bir idealinin kalmadığını belirten Dereli, şöyle devam etti: "Daha önce de arkadaşlarıma idealimden bahsetmiştim. Olmayacaksa devam etmenin anlamsız olacağını söylemiştim. Şimdi kararımdan dönecek değilim." MHK yetkilisinin "Karar vermeden önce bizi arasaydın da konuşsaydık" demesi üzerine Selçuk Dereli, "Kararımı daha önce verdim zaten. Bunun dönüşü olmaz. Çoğu arkadaşım da biliyordu. Eğer dönseydim, onların yüzüne bakamazdım" cevabını verdi.

İNGİLTERE' DE İTİRAF ETTİ
İdealinin Avrupa veya Dünya Kupası finallerinde görev yapmak olduğu bilinen Selçuk Dereli'nin, Goodison $ark'ta oynanan Everton-BATE Borisov maçının ardından da, hakem arkadaşları Erdinç Sezertam, Mustafa Emre Eyisoy, Fırat Aydınus, Bülent Yıldırım ve Özgüç Türkalp'e hakemliği bırakacağını açıkladığı ortaya çıktı.

* En zenginler listesinde 1 Türk takımı da var

* Rakamlarla Turkcell Süper Lig'de ilk yarı

* Gol Krallığında son duruma göz atalım

* İşte son 10 yıla damgasını vuran futbol olayları

* Futbolcuların çocuklukları nasıldı?

* Hangi futbolcu nerede doğdu?

*SPOR TURU İÇİN TIKLAYINIZ...