Tekke Trabzon'a, Ünal Cimbom'a

Cuma 25.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 25.12.2009 13:43
ABONE OL
Bordo-mavili yönetim Sarı-kırmızılı takımın isteğini doğrularken, Tekke'nin Trabzonspor gelmesi durumunda yönetim, Gökhan Ünal için teknik direktör Şenol Güneş'in onay vermesini bekleyeceği öğrenildi.

Fatih Tekke konusunda medyada her gün yeni bir haber çıkarken, Bordo-mavili yönetim ise önümüzdeki günlerde toplanacak olan Zenit yönetiminin vereceği kararı beklemeye başladı. Bordo-mavili yönetimin yakından takip ettiği transfer için Fatih Tekke'de Rus kulübüyle görüşme halinde olduğu belirtildi. Menajeriyle birlikte Rus yöneticilerle görüşen golcü oyuncu transferi konusunda kolaylık sağlanmasını istedi. Bu transferde sürpriz bir gelişme yaşanmaması halinde oyuncunun büyük ihtimalle Trabzonspor ile sözleşme imzalayacağı belirtildi.

Trabzon ile Rusya arasında bu gelişmeler yaşanırken, Galatasaray da Gökhan Ünal için Trabzonspor'un kapısını çaldı. Sarı-kırmızılı takımın Milan Baros'un sakatlığı nedeniyle yaşadığı sıkıntıyı yerli bir forvet oyuncusuyla gidermeyi planlarken, Galatasaray'ın eski gözdesi olan Gökhan Ünal ilk sırada yer alıyor.

İki takım arasında yapılan kupa maçında Başkan Adnan Polat'ın, Sadri Şener ile yaptığı sohbet sırasında bu oyuncuyu resmen istediği öğrenildi. Gökhan Ünal'a talip olduklarını Bordo-mavili yöneticilere ileten Polat, net bir cevap alamazken, Şener'in, teknik direktör Şenol Güneş'in vereceği kararın bu transferin gerçekleşmesinde önemli olduğunu ilettiği bildirildi.

Trabzonspor yönetiminin Fatih Tekke'nin transferinin gerçekleşmesi halinde Galatasaray yönetimine Gökhan Ünal konusunda bir cevap verebileceği belirtilirken, Sarı-kırmızılı yönetimin Gökhan Ünal için 5 milyon euro gibi bir rakam düşündüğü ancak uzun vadede ödeme planı Trabzonspor'a sunması üzerine Bordo-mavili kulübün buna sıcak bakmadığı da gelen bilgiler arasında.