Fener'i süpüreceğim

Beşiktaş'ın sayı makinası Lonny Baxter, "Derbiyi biz kazanacağız. Çünkü Fenerbahçe'den daha iyi ve başarılı bir takımız" dedi

Cumartesi 26.12.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 26.12.2009
ABONE OL
Beko Basketbol Ligi'nin en skorer takımı Beşiktaş Cola Turka'nın en skorer ismi ise ABD'li pivotu Lonny Baxter. 2002'de Maryland ile NCAA şampiyonluğu yaşadıktan sonra Chicago Bulls tarafından NBA'e seçilen 2.03'lük Baxter'ın kariyeri, Avrupa'dan Japonya'ya kadar uzanmış. Sezon başında Beşiktaş Cola Turka ile anlaşan Baxter şimdi Türkiye'deki ilk derbisine hazırlanıyor. Hem de iddialı... Fenerbahçe'den daha güçlü olduklarını ve derbiyi kazanacaklarını söyleyen Baxter SABAH'a konuştu:
Avrupa'da oynadığım ligler arasında bence en iyisi İspanyol ACB. Türkiye, İtalya ve Yunanistan arasında bir sıralama yapmak bence zor. Hepsi de iyi ve kuvvetli ligler.
Beşiktaş'tan gelen kontrat önerisi masadaki en iyi teklifti. Şu anda baktığım zaman doğru bir tercih yaptığımı görebiliyorum. Burada gerçekten güzel bir atmosfer var. Bir sezon daha kalmak isterim.
Para problemini de dert etmiyorum. Buraya basketbol oynamak için geldim. Buna konsantre olmak zorundayım. Sonuçta bir sözleşmem var ve geç de olsa hak ettiğimi alacağımı biliyorum.
Her zamanki antrenmanlarıma devam ediyorum. Fenerbahçe maçı için özel çalışma yapmıyorum. Ama deplasman maçlarına çok daha iyi konsantre olduğumu söyleyebilirim. Bence biz daha iyi ve başarılı bir takımız. Kazanan da biz oluruz.
Taraftarlarımız sanırım maç seçiyorlar. Ama buraya gelen 100 kişi bizi 2000 kişi gibi destekliyorlar bu da hoşuma gidiyor.
Koç Burak Bıyıktay işini olağanüstü yapıyor. Verdiği süre ve oynattığı sistem çok iyi. Avrupa kariyerimde ilk kez sayı krallığında üst sıralardayım. Bu da beni mutlu ediyor.
Boş vakitlerimde İstinye Park, Kanyon ve Akmerkez gibi yerlere gidiyorum. Gece hayatını çok sevdiğim söylenemez. Evde vakit geçirmeyi daha çok seviyorum.
Türkiye'de en beğendiğim oyuncu Fenerbahçeli Lynn Greer. Onunla aynı takımda oynamak isterdim. Karşı karşıya oynamaktan en çok zevk aldığım oyuncu Banvitli Lance Williams.
Takımdaki en iyi arkadaşım daha doğrusu İstanbul'daki en yakın arkadaşım Chatman. Bana İstanbul'u o öğretiyor. Lider bir oyuncu, sanırım benim başarımda onun saha içindeki iyi oyununun katkısı büyük.

* En zenginler listesinde 1 Türk takımı da var

* Rakamlarla Turkcell Süper Lig'de ilk yarı

* Gol Krallığında son duruma göz atalım

* İşte son 10 yıla damgasını vuran futbol olayları

* Futbolcuların çocuklukları nasıldı?

* Hangi futbolcu nerede doğdu?

*SPOR TURU İÇİN TIKLAYINIZ...