Hatalar azaldı

TFF Genel Sekreteri Ahmet Güvener, sezonun ilk yarısında birçok kulübün öfke kustuğu hakemlere, "Geçen seneden daha iyiydiler" diyerek sahip çıktı

Cumartesi 26.12.2009
ABONE OL
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Genel Sekreteri Ahmet Güvener, 2009-2010 sezonunun geride kalan ilk yarısında verdikleri tartışmalı kararlarla gündemden düşmeyen hakemlere sahip çıktı. TFF'nin Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig'de görev yapan 20 üst düzey teknik direktör için düzenlediği UEFA Pro-Lisans Güncelleme Kursu'nda konuşan Güvener, "Hakemlerimiz geçen sezondan daha iyiydiler" dedi. Dünyanın her yerinde hakem kararlarına tepki olabileceğini belirten Ahmet Güvener, "Hakemlerin performansı, geçen seneki standarttan daha iyiydi. Ama maalesef Türkiye'de bazen kulüplerimiz memnun olmayabiliyor. Önemli olan; hakemlere doğru eğitimi verip, doğru düdük ve bayrakları kullanmalarını sağlamak" diye konuştu.

PRO-LİSANS DİPLOMASI ŞART
TFF Genel Sekreteri, 2013-2014 sezonundan sonra Türkiye liglerinde ancak prolisans diploması olan teknik direktörlerin görev yapabileceğini vurgulayarak teknik adamlara hitaben, "Üç aşamalı 10 günlük yoğun programın ardından sahip olacağınız diplomayla UEFA'ya bağlı 53 ülkede görev yapacaksınız" ifadesini kullandı. Yayın hakları ihalesine de değinen Güvener, "Şartname hazırlandı. Sanırım ayın 15'i gibi yayın hakları ihalesi sonlanmış olur" yorumunda bulundu.